Oto interesująca Yoga Tab 3 od Lenovo

Duży, ale mobilny tablet na cały dzień.

We wrześniu, zaledwie w kilka dni po światowej premierze na targach IFA w Polsce pojawiła się pierwsza, 8-calowa Yoga Tab 3. Obecnie na naszym rynku debiutuje model Lenovo Yoga Tab 3 z ekranem 10,1 cala, który został wyposażony w technikę AnyPen, dzięki której można robić notatki, rysunki, czy jeszcze bardziej precyzyjnie sterować na ekranie przy wykorzystaniu dowolnego urządzenia przewodzącego. W rolę rysika może spełniać nie tylko długopis, ale także klucz, łyżeczka, czy spinka do włosów bez obawy o uszkodzenie powłoki ekranu.

Tablet Lenovo Yoga Tab 3 posiada 10.1-calowy wyświetlacz HD (1280×800 pikseli) wykonany w technice IPS o jasności 350 nitów. Na przednim panelu urządzenia umieszczono dwa głośniki z certyfikatem Dolby Atmos. Z Lenovo Yoga Tab 3 można korzystać na cztery sposoby. „Trzymaj w dłoni” został stworzony do wygodnego czytania na ekranie tabletu. „Postaw” sprawdzi się w trakcie oglądania filmów pod dowolnym kątem. „Połóż” okaże się przydatnym do robienia notatek, zaś „powieś” warto zastosować w małych pomieszczeniach i przestrzeniach jak kuchnia, łazienka czy samochód. Przewijanie przepisów podczas gotowania, sprawdzanie ulubionych kanałów tematycznych w trakcie jedzenia i oglądanie filmów podczas pracy na zewnątrz staje się prostsze dzięki zastosowaniu podstawki zintegrowanej z urządzeniem.

Sercem tabletu jest czterordzeniowy procesor Qualcomm takowany z częstotliwością 1,3 GHz, wspierany przez 1 GB pamięci RAM oraz 16 GB wbudowanej przestrzeni na dane. Jeżeli potrzebujemy więcej, bez trudu możemy powiększyć ją do 128 GB za pośrednictwem karty microSD.

Na rynku dostępne są dwie wersje urządzenia:

  • Wi-Fi pracująca w standardzie 802.11 b/g/n 2.4 GHz
  • 4G LTE ze slotem na kartę microSIM

Tablet pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 5.1 Lollipop i posiada gniazdo microUSB z funkcją OTG, dzięki której możemy podłączyć liczne peryferia ułatwiające pracę i rozszerzające możliwości tabletu. Bateria o pojemności 8400 mAh spokojnie wystarczy na nawet 18 godzin nieprzerwanego korzystania z Lenovo Yoga Tab 3 10 cali.

Nowym rozwiązaniem jest zastosowanie jednej kamery o rozdzielczości 8 MP, którą można obracać o 180 stopni. Dlaczego? Dla lepszej jakości obrazu pod każdym kątem, większej kreatywności w zdjęciach, czy nawet wygodniejszej wideo komunikacji. To nie koniec ułatwień, bowiem kamerkę możemy uruchomić przy pomocy prostego gestu otwarcia i zamknięcia dłoni.

Lenovo Yoga Tab 3 10 cali jest dostępna w kolorze slate black w dwóch konfiguracjach:

  • Lenovo Yoga Tab 3 X50F 10.1″ WiFi w cenie ok. 999 zł
  • Lenovo Yoga Tab 3 X50L 10.1″ LTE w cenie ok. 1199 zł