Oukitel K6000 – telefon z powerbankiem

Podziel się energią...

Niedawno pisaliśmy już o modelu Oukitel K6000 w kontekście bardzo mocnego akumulatora. Pojemność 6000 mAh miała zapewnić smartfonowi działanie przez około tydzień bez ładowania. Jak jest w praktyce? Wkrótce się przekonamy, K6000 już do nas jedzie. Jednak jako że ma do przebycia długą drogę, spodziewamy się go za ok. 2 tygodnie. Wyniki testu i opis będziecie mogli znaleźć w naszym rankingu smartfonów Dual-SIM.

Tymczasem producent umieścił w sieci film prezentujący działanie funkcji „reverse charging” – czyli możliwości ładowania innych urządzeń z baterii telefonu. Według zapewnień Oukitel, możliwe jest ładowanie jednocześnie do 6 sprzętów. Ładować można co się chce, a co wymaga napięcia 5 V. Wyjściowe natężenie prądu 1 A, czyli tyle samo ile oferują standardowe ładowarki sieciowe i większość powerbanków.

Na filmie widać jak za pomocą K6000 ładowane są smartfony z Androidem, iOS a nawet iPad. Do smartfonu podłączono też lampki LED oraz niewielki wentylator. Na mierniku zobaczymy też napięcie i natężenie prądu na porcie USB podczas obciążenia. Choć napięcie spada do ok 4,69 V to jest ono wystarczające do bezpiecznego ładowania podłączonych odbiorników.