PhoneDrone Ethos – obudowa drona, bebechy z Twojego smartfona

Zbuduj drona tanim kosztem.

PhoneDrone to przystępne cenowo rozwiązanie dla tych, którzy nie boją się umieszczać swojego smartfona w dronie. Ważąca 350 gramów obudowa zmieści wszystkie współczesne smartfony (od iPhone’a 4S i Samsunga Galaxy S2 w górę). Dron porusza się wykorzystując żyroskop, akcelerometr i GPS smartfona i może poruszać się z szybkością 15 m/s przez około 15-20 minut lotu.

W trakcie lotu urządzeniem sterujemy z innego smartfona czy tabletu lub ustawiamy trasę przed startem. Jeśli chodzi o nagrywanie materiałów to wykorzystujemy tu ponownie kamerę z naszego smartfona. By zapewnić odpowiednie kąty twórcy przygotowali też specjalny adapter, dzięki któremu będziemy mogli nagrywać wideo w jednej z trzech pozycji.

Jeśli chodzi o koszt urządzenia to dużo zależy od tego, czy mamy dostęp do drukarki 3D. Jeśli tak, to wszystkie potrzebne części i pliki do druku otrzymamy za 95 dolarów. Jeśli nie, musimy liczyć się z wydatkiem rzędu 235 dolarów, co i tak jest atrakcyjną ceną w stosunku do dostępnych na rynku dronów amatorskich. Więcej informacji znajdziecie na Kickstarterze.