Piękna współpraca Arduino i Intela

Intel wspólnie z założycielami Arduino zapowiedział wprowadzenie Arduino 101 (w Stanach Zjednoczonych) i Genuino 101 (w innych krajach) — atrakcyjnej cenowo płytki deweloperskiej idealnej dla początkujących programistów oraz uczniów i studentów. Arduino 101 to pierwsza ogólnodostępna płytka deweloperska oparta na miniaturowym module Intel Curie o niskim poborze mocy.

Dzięki zaawansowanym funkcjom modułu Intel Curie płytka Genuino 101 nadaje się nie tylko do celów edukacyjnych, lecz także do tworzenia prototypów urządzeń podłączonych do sieci. Jej cena jest porównywalna z cenami najprostszych płytek mikrokontrolera dostępnych obecnie na rynku (30 USD). Płytka wyposażona jest w akcelerometr, żyroskop i łączność Bluetooth Smart, by umożliwiać opracowywanie inteligentnych urządzeń podłączonych do sieci.

Płytka stanowi jedno z rozwiązań otwartej platformy elektronicznej Arduino, która łączy w sobie ogólnodostępne projekty sprzętu, szeroki wybór komponentów rozszerzających pochodzących od innych producentów oraz środowisko programistyczne, w którym każdy może w prosty sposób tworzyć interaktywne projekty.

„Zapewnianie większych możliwości młodym przedsiębiorcom oraz uczniom i studentom zawsze było dla Intela priorytetem, a dzięki współpracy z Arduino możemy udostępnić moc rozwiązań Intela nowej generacji programistów” — powiedział Josh Walden, wiceprezes i dyrektor generalny grupy New Technology w Intelu. „Dzięki zaawansowanym funkcjom modułu Intel Curie wbudowanego w płytkę Arduino 101 studenci i programiści mogą teraz tworzyć naprawdę wyjątkowe, inteligentne i podłączone do sieci rozwiązania”.

Płytka z modułem Intel Curie będzie również stanowić narzędzie do tworzenia prototypów dla uczestników America’s Greatest Makers — nowego talent show transmitowanego na żywo w kanałach telewizyjnych i platformach cyfrowych sieci Turner Broadcasting w 2016 r. Jego producentem jest Mark Burnett, dyrektor generalny United Artists Media Group.

Arduino 101 dla szkół

Płytka Arduino 101 będzie włączona w program kursu z zakresu physical computingu (czyli tworzenia interaktywnych przedmiotów) pt. Creative Technologies in the Classroom (Kreatywne technologie w szkole), opracowanego i przetestowanego przez Arduino i wprowadzonego obecnie w ponad 300 szkołach. CTC to pierwszy na świecie kurs physical computingu dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Udostępnia on nauczycielom narzędzia i wsparcie potrzebne do wejścia w świat programowania, elektroniki i mechaniki. W najbliższych latach Intel będzie blisko współpracować z Arduino w zakresie wdrożenia programu CTC w szkołach i uczelniach na całym świecie. Arduino 101 będzie kształtować kolejne pokolenie informatyków, przedsiębiorców i innowatorów.

„Podczas opracowywania Arduino 101 współpracowaliśmy blisko z Intelem. Aktualnie rozszerzamy także naszą ofertę kursów, aby obejmowały również technologie łączności i zaawansowane funkcje, które są obiektem zainteresowania dzisiejszych młodych programistów” — powiedział Massimo Banzi, współzałożyciel i dyrektor generalny Arduino. „Poprzez współpracę z Intelem jesteśmy w stanie dotrzeć do początkujących programistów i uczniów na całym świecie – jest to możliwe dzięki zaawansowanemu rozwiązaniu technologicznemu, które pomoże im w realizacji ich wizji, a także dzięki kompleksowemu kursowi wprowadzającemu do physical computingu”.

Płytka Arduino 101 będzie dostępna w pierwszym kwartale 2016 r., a jej sugerowana cena detaliczna wyniesie 30 USD. Płytka będzie produkowana przez Intela i sprzedawana pod marką Arduino 101 w Stanach Zjednoczonych oraz Genuino 101 w innych krajach. Będzie dostępna u dystrybutorów oraz sprzedawców detalicznych sprzedających inne produkty Intela dla programistów i innowatorów, takich jak Amazon, Conrad Electronic, Farnell Element 14, Microcenter, Mouser, RadioShack, RS Components i SparkFun.

0
Źródło: Intel
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.