PocketBook Sense: nowy czytnik na rynku

15x11cm, 155 gramów.

Sześciocalowe urządzenie, wyposażone w ekran E Ink, dysponuje czujnikiem natężenia światła. Dzięki niemu jest w stanie zareagować na najmniejsze zmiany oświetlenia, dostosowuje jasność diod LED wbudowanych wokół wyświetlacza. Rozwiązanie to zapewnia niezwykłą wygodę czytania bez konieczności samodzielnej regulacji poziomu podświetlenia.

Nowy

PocketBook Sense

może również poszczycić się wyjątkowym wyglądem. Ramka otaczająca wyświetlacz jest jeszcze węższa niż w poprzednich modelach czytników tej firmy, a przyciski do zmiany stron zostały umieszczone na tylnej ściance urządzenia. Dzięki takiej konstrukcji, czytnik wygodnie mieści się w dłoni, a obsługiwać go można zaledwie dwoma palcami.

Wymiary tego kompaktowego rozwiązania (15×11 cm) i waga zaledwie 155 gramów czynią z

PocketBook Sense

niezwykle poręczną mobilną biblioteczkę. Z wbudowaną pamięcią o pojemności 4 GB oraz gniazdem na kartę microSD, urządzenie może pomieścić tysiące książek, które e-czytelnik będzie miał zawsze pod ręką.

Gwarancją wyjątkowej jakości wyświetlanego tekstu jest wielodotykowy ekran E Ink Pearl w rozdzielczości HD 1024 x 758 oraz 212 dpi. Użytkownik może także pobrać na czytnik każdy plik, niezależnie od formatu; nowy model PocketBook obsługuje bez konwersji 16 różnych typów plików tekstowych oraz 4 formaty graficzne. Podczas nauki języków obcych lub czytania literatury z nieznanymi wyrazami przydatne będą preinstalowane słowniki Abbyy Lingvo.

Wbudowane łącze Wi-Fi pozwala na dzielenie się opiniami o czytanych książkach w mediach społecznościowych, a dostęp do usług Dropbox oraz Send-to-PocketBook ułatwia przesyłanie nowych e-booków bezpośrednio na czytnik. Wydajny procesor o szybkości taktowania 1 GHz zapewnia bezproblemowe działanie aplikacji oraz płynną zmianę stron.

Nawigacja po menu czytnika

PocketBook Sense

jest łatwa nawet dla osób, które nie mają doświadczenia w obsłudze takich urządzeń. Nowy interfejs w przejrzysty sposób prezentuje zasoby „Biblioteki”, co powoduje, że dostęp do ostatnio czytanych i pobranych e-lektur wymaga zaledwie muśnięcia palcem.