Przyszłość smartfonów Sony

Uspokajające informacje.

Jedna z fal takich negatywnych pogłosek rozeszła się ostatnio, w tym miesiącu. Według nich Sony miałoby zamknąć swój dział produkcji smartfonów, jeśli nie wykaże on zysku za rok 2016.

Na szczęście dla sympatyków marki, która pokazała niedawno trzy naprawdę imponujące smartfony z rodziny Xperia X5, pogłoski te zostały zdementowane przez prezesa tajwańskiego oddziału Sony Mobile – Jonathana Lin, przy okazji konferencji związanej z wprowadzeniem na rynek tajwański modelu Xperia Z5 premium. Nie tylko w sposób oficjalny zaprzeczył on informacjom, jakoby Sony zamierzało wycofać się z rynku urządzeń mobilnych, ale złożył też pewne obietnice. Powołując się na słowa samego prezesa Sony Mobile, pana Hiroki Totoki, zapewnił on, że Sony ma zamiar w przyszłości nawet podwoić nakłady przeznaczone na rozwój nowych modeli telefonów.

Ma to zapewnić powstanie urządzeń z jeszcze lepszymi ekranami, jeszcze lepszymi aparatami i skuteczniejszym zarządzaniem energią. Ogólniki, żadnych konkretów, niemniej sympatycy mobilnych „słuchawek” Sony powinni poczuć się uspokojeni.