PS4 już wkrótce doczeka się uniwersalnego pilota

Odtwarzacz filmów Blu-ray czy DVD z poziomu konsoli PlayStation 4 można obsługiwać padem- podobnie jak szereg innych aplikacji służących do oglądania materiałów wideo online. Jednak nie jest to tak wygodne jak używanie zwykłego pilota.

Ponieważ PS4 nie posiada wbudowanego modułu podczerwieni, nie możemy zintegrować konsoli z tradycyjnymi pilotami używanymi w domach. Dlatego właśnie Sony postanowiło dodać do swojej oferty takie akcesorium.

Universal Media Remote połączy się z PS4 za pośrednictwem modułu Bluetooth i będzie w stanie obsługiwać nie tylko aplikację do odtwarzania filmów z dysków, ale także większość aplikacji strumieniujące wideo, które są dostępne na konsoli: Crunchyroll, Netflix, YouTube, HBO Go, Twitch, Funimation, PlayStation Video, PlayStation Vue i NBA Game Time (pozostałe zostaną dodane później). Warto zauważyć, ze na pilocie znajdziemy przyciski akcji z DualShocka 4 oraz „Share”, który umożliwia zapisywanie obrazu i jego natychmiastową publikację w sieci.

Pilot będzie można także przypisać do trzech innych urządzeń (nie sprecyzowano jednak, czy chodzi o połączenie poprzez podczerwień, czy także przez Bluetooth) – telewizora, zestawu audio lub dekodera. Cena urządzenia została ustalona na poziomie 29,99 dolarów i można je zamówić już teraz w przedsprzedaży. W tym miesiącu pojawi się na rynku amerykańskim i kanadyjskim, w późniejszym terminie trafi prawdopodobnie do innych krajów.

0
Źródło: Playstation
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.