Creative Sound Blaster Roar 2: przenośny i głośny

Firma Creative trochę zwlekała z zaprezentowaniem Światu drugiej wersji swojego wielofunkcyjnego głośnika bezprzewodowego - Creative Sound Blaster Roar 2, ale chyba warto było trochę poczekać.

Sound Blaster Roar 2 to o 20% bardziej kompaktowa kolumna w porównaniu do poprzednika. W mniejszej obudowie nadal zmieściło się pięć wysokiej klasy przetworników, najnowocześniejsze układy cyfrowe i analogowe, a także akumulator o tej samej pojemności, co w pierwszej generacji.

Kolumnę Sound Blaster Roar 2 można ustawić pionowo lub poziomo, zależnie od preferencji. Umiejscowiona poziomo według producenta gwarantuje dobrze zestrojony dźwięk, natomiast w pozycji pionowej zajmuje mniej miejsca i jeszcze lepszą dyspersję fali akustycznej, a także łatwiejszy dostęp do znajdujących się na tylnym panelu elementów sterujących.

Sound Blaster Roar 2 ma wbudowane dwa wzmacniacze: jeden do niskich i średnich częstotliwości, a drugi – wyłącznie do wysokich. To gwarancja muzyki czystej, o ponadprzeciętnej jakości.

Jeśli chodzi o zamontowane przetworniki, to w Roar 2 znajdziecie dwa przetworniki wysokotonowe, subwoofer i dwie umieszczone naprzeciw siebie membrany bierne. Te ostatnie umożliwiają uzyskanie brzmienia znanego z „WIELKICH GŁOŚNIKÓW”, nawet pomimo niewielkich rozmiarów.

Jeśli potrzebna jest większa moc na dużej imprezie lub spotkaniu, naciśnięcie przycisku ROAR natychmiast zwiększy głośność i aktywuje wbudowany procesor dźwięku, który postara się pogłębić przekaz i poszerzyć stereofonię. Funkcja TeraBass to z kolei inteligentne wzmacnienie niskich częstotliwości podczas cichego słuchania muzyki, bez sztucznego i nadmiernego uwydatnienia poziomu najniższych składowych pasma.

Sound Blaster Roar 2 obsługuje również kodeki aptX® i AAC. Zapewniają dźwięk o wysokiej jakości podczas transmisji za pomocą standardu Bluetooth. Kolejne atrybuty kolumny Sound Blaster Roar 2 to osiem godzin pracy akumulatora na jednym cyklu, a także możliwość naładowania za pomocą złącza micro USB lub zasilacza.

Wbudowane ogniwa litowo-jonowe o pojemności 6000 mAh umożliwiają naładowanie smartfona, są gwarancją dostępu do dodatkowego źródła energii o każdej porze, w każdym miejscu.

Roar 2 obsługuje standard NFC, więc nie powinien sprawiać żadnych problemów, jeśli chodzi o łączenie go z naszymi mobilnymi gadżetami. Funkcja Creative Multipoint umożliwia jednoczesne podłączenie do kolumny dwóch urządzeń stereo Bluetooth i łatwe przełączanie się pomiędzy nimi, ma także wbudowane wejście pomocnicze (AUX) 3,5 mm, przeznaczone do podłączenia urządzeń audio w sposób analogowy.

O ile będzir to w ogóle potrzebne. Roar 2 potrafi bowiem odtwarzać muzykę samodzielnie. Wystarczy włożyć zawierającą ulubione utwory kartę microSD i nacisnąć przycisk odtwarzania. Sound Blaster Roar 2 umożliwia też nagrywanie rozmów z partnerami biznesowymi oraz pogawędek ze znajomymi.

Produkt może pracować również w roli głośnika telefonu, da się nagrywać rozmowy przychodzące. Sound Blaster Roar 2 może działać jako osobisty menedżer plików dzięki wbudowanemu gniazdu kart microSD. Wykorzystaj kolumnę w roli zestawu głośnomówiącego nawet podczas odtwarzania muzyki. Po zakończeniu rozmowy Sound Blaster Roar 2 automatycznie powróci do trybu odtwarzania muzyki.

Cena Sound Blaster Roar 2 to 799PLN.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.