Czy przechowywanie zdjęć w internecie jest bezpieczne?

Fotografia bądź grafika jest Twoją pasją i jednocześnie sposobem na życie? Zastanawiałeś się kiedyś, czy zdjęcia, które udostępniasz w internecie są bezpieczne? Jeśli sądzisz, że nikt ich nie wykorzystuje w celach komercyjnych bez Twojej wiedzy, to jesteś w błędzie!

Musisz wiedzieć, że Twoje zdjęcia i grafiki mogą być publikowane w sieci przez przypadkowe osoby. Ważne jest, byś szybko się o tym dowiedział i w odpowiednim momencie zareagował. Jest to w ogóle możliwe? Na szczęście tak. Są na rynku serwisy, które pomogą Ci kontrolować losy Twoich prac. Wyszukiwanie zdjęć obrazem jest coraz popularniejsze i pomaga walczyć z cyberprzestępcami. Wystarczy, że masz komputer

z dostępem do internetu, a sam możesz sprawdzić jak to działa.

Podpowiadamy jak to zrobić!

Jeśli chcesz sprawdzić, czy ktoś używa na swoich stronach internetowych zdjęcia, ilustracje lub grafiki podobne do tych, które są wykonane przez Ciebie, skorzystaj z prostej wyszukiwarki obrazu na stronie www.znajdzfoto.pl. Wyszukiwanie odbywa się za pomocą analizy zawartości zdjęć użytkowników.

Krok pierwszy:

Wejdź na stronę www.znajdzfoto.pl

Krok drugi:

Umieść obraz w formie elektronicznej lub podaj do niego adres URL, a system sam zanalizuje jego dane i na tej podstawie wyszuka obrazy podobne lub identyczne znajdujące się w sieci. Inteligentny mechanizm potrafi znaleźć obrazki nie tylko na podstawie opisów, ale także zdoła wyszukać je według podobieństw. Przekładając to na język użytkownika, program analizuje konkretny plik i stosując zaawansowaną technologię rozpoznawania obrazu, przeszukuje internet w celu rozpoznania określonego motywu lub postaci, by finalnie wyświetlić znalezione informacje i podobne obrazy.

Gotowe! Teraz już wiesz, czy ktoś bezprawnie nie chwali się Twoimi zdjęciami w internecie.

Jeśli oczekujesz czegoś więcej, zarejestruj się w portalu i korzystaj w pełni z funkcjonalności oferowanych przez system, tj.:

  • monitoring danych dotyczący zdjęć na zlecenie użytkownika z mailowym powiadomieniem o ich wykorzystaniu – ta funkcjonalność pomoże w walce z plagiatami w różnych formach,

lub

  • zbieranie informacji na temat nieopisanego produktu znajdującego się w sieci, co ułatwia szybkie dotarcie do producenta, sklepu lub innego użytkownika oferującego dany produkt.
Szukaj, sprawdzaj, monitoruj i kontroluj każdego dnia!
0
Źródło: znajdzfoto.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.