Czy warto kupić prywatną stację pogodową?

Stacje pogodowe posiadają różne funkcje, ceny oraz wygląd. Łączy je jedno – udzielają wielu informacji przydatnych nam każdego dnia. Warto zastanowić się nad instalacją własnego urządzenia pomiarowego, które dzięki analizie parametrów oszacują pogodę nie tylko na najbliższe kilka godzin, lecz często ze sporym wyprzedzeniem – nawet kilku dni!

Jak działa stacja pogodowa? Za pomocą specjalnych, bezprzewodowych czujników urządzenie sprawdza, jaka jest aktualnie temperatura, wilgotność a także ciśnienie. Na ich podstawie szacowane są zmiany pogodowe, z których dowiemy się o nadchodzących zagrożeniach takich jak np. możliwość wystąpienia burzy czy mocnego wiatru.

Wszystkie urządzenia Oregon korzystają z radiowych sygnałów sterujących. W Europie najpopularniejszym jest nadawany z Mainflingen w Niemczech oznaczony symbolem DCF-77. To właśnie dzięki niemu znamy aktualną datę i czas. Dzięki automatycznej synchronizacji z zegarem atomowym, nie musimy pamiętać o nastawianiu zegara na urządzeniu ani o przestawianiu go z czasu letniego na zimowy i odwrotnie.

Warto także zastanowić się dla kogo stacja pogodowa będzie bardzo przydatnym urządzeniem. Oczywiście każda osoba chętnie sprawdzi nadchodzącą pogodę, aby odpowiednio się przygotować przed wyjściem na zewnątrz, jednak pewne kategorie użytkowników są na tę kwestię szczególnie uwrażliwione. Przydatność urządzenia docenią chociażby osoby mające problemy z ciśnieniem czy chorzy na serce. Dzięki stacji pogody możemy też kontrolować wilgotność powietrza czy bieżącą temperaturę wewnątrz pomieszczeń, w których się znajdujemy. Według zaleceń wilgotność powietrza powinna wahać się od 40 do 60 %.

Jednym z takich produktów jest Oregon Scientific ALIZE BAR 268 HG-BK, który za pomocą specjalnych czujników określa nie tylko prognozę pogody, lecz także informuje o zewnętrznym i wewnętrznym poziomie wilgotności oraz temperatury od -5 stopni Celsjusza dla pomiaru wewnętrznego i -20 stopni Celsjusza dla pomiaru zewnętrznego do 50 i 60 stopni Celsjusza odpowiednio dla temperatury wewnętrznej i zewnętrznej. Dodatkowo urządzenie to informuje o oblodzeniu oraz pokazuje fazy księżyca. Zasilane jest trzema bateriami typu AAA, które znajdują się w zestawie. Ważną zaletą stacji jest także możliwość współpracy z pięcioma czujnikami zewnętrznymi.

Kolejnym ciekawym modelem jest Oregon Scientific BAR 806. Ta stacja pogody zapewne zdobędzie wielu fanów, ponieważ zasilana jest dodatkowo energią słoneczną, wydłużającą żywotność baterii. Model ten posiada trzy kanały pomiaru temperatury na zewnątrz i alarmuje jeśli wystąpi oblodzenie. Pokazuje też oczywiście prognozę pogody, a także zapisuje dzienną maksymalną i minimalną temperaturę oraz wilgotność powietrza. Oregon Scientific BAR 806 wyposażony jest w zegar z kalendarzem sterowany radiowo, a także podświetlenie ekranu LED dzięki czemu nie będziemy mieli problemu z odczytaniem danych z wyświetlacza. Stacja pogody wymaga czterech baterii typu AA, które znajdziemy w zestawie.

Osoby, które lubią mobilność i nowe technologie, powinny zainteresować się modelem Oregon Scientific EMR 211. Produkt ten oprócz wyświetlania pogody na urządzeniu umożliwia wyświetlanie informacji za pośrednictwem aplikacji mobilnej, która łączy się poprzez Bluetooth 4.0. Oczywiście EMR 211 wyświetla temperaturę w pomieszczeniu, a także temperaturę zewnętrzną korzystając do pięciu kanałów. Dodatkowo model ten zapisuje siedmiodniową historię pogody, która widoczna jest w aplikacji. Produkt ma zasięg transmisji do 30 metrów, zasilany jest trzema bateriami typu AAA, a także posiada 12-godzinną prognozę pogody i ciśnienia.

Jak widać osobista pogodynka jest produktem godnym uwagi. To dzięki niej sprawdzimy czy warto zabrać z domu parasol, czy może lepiej ubrać się cieplej. Stacja pogody pomoże nam w oszczędzeniu czasu – nie musimy czekać na telewizyjną prognozę. Wystarczy, że popatrzymy na wyświetlacz naszego urządzenia. Co ważne, produkty tego typu przewidują jaka będzie pogoda dokładnie w miejscu naszego zamieszkania, czego nie zapewni telewizyjna, jak i internetowa prognoza.

Sugerowane ceny detaliczne:

Oregon Scientific BAR806 – 299 zł

Oregon Scientific EMR 211 – 149 zł

Oregon Scientific ALIZE BAR 268 HG-BK – 249 zł

0
Źródło: Volvo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.