EziSmart – adapter z fizyczną klawiaturą do smartfona

Na rynku istnieje kilka modeli telefonów dla osób starszych, które posiadają fizyczne klawiatury z dużymi klawiszami. Niestety pod względem pozostałej funkcjonalności są one bardzo ograniczone (nie mają chociażby aparatu). Ciekawym rozwiązaniem może być nowy startup z Kickstartera.

EziSmart to adapter z fizyczną klawiaturą, który w połączeniu ze smartfonem tworzy z niego coś na kształt modelu telefonu z klapką. Z jednej strony otrzymujemy duże klawisze, które ułatwiają osobom starszym pisanie i wybieranie numeru, z drugiej – aplikację, która upraszcza interfejs Androida i równocześnie pozwala na wykorzystanie wielu jego funkcji. Niewątpliwą zaletą jest też przód obudowy, na którym znajdziemy ekranik wyświetlający dzwoniący numer, fizyczne przycisku odbierania/kończenia połączenia, oraz duży klawisz SOS, który w razie potrzeby połączy użytkownika z wcześniej zapisanymi numerami (bliskiej osoby, pogotowia itp.).

Całość łączy się ze smartfonem za pośrednictwem sieci Bluetooth. W zestawie znajdziemy też stację dokującą, dzięki której naładujemy „obudowę”. Niestety producent nie wspomina o czasie pracy urządzenia. EziSmart pasuje na razie tylko do trzech smartfonów – Samsunga Galaxy S4, Samsunga Galaxy S6 oraz Huawei P8Lite, ale pamiętajmy, że to dopiero początek kampanii produktu. Jeśli twórcom uda się uzbierać 200 tys. norweskich koron (około 91 tys. zł) to być może zobaczymy obudowy dla innych modeli smartfonów.

EziSmart został wyceniony na 210 norweskich koron (około 96 zł). Niestety aplikacja, która jest wymagana do działania urządzenia nie obsługuje polskiego języka.

0
Źródło: Kickstarter.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.