Facebook będzie przesyłał do znajomych Twoje zdjęcia

Od dziś wybrani użytkownicy Facebook Messengera w Australii testują funkcję Photo Magic. Na czym dokładnie będzie ona polegać?

Według statystyk Facebooka jego użytkownicy za pośrednictwem aplikacji Messenger wysyłają do swoich znajomych 9,5 miliarda zdjęć miesięcznie i liczba ta stale wzrasta. W związku z tym trendem Facebook planuje wdrożyć funkcję ułatwiającą ten proces.

Opcja nazwana Photo Magic za pozwoleniem użytkownika będzie skanowała galerię zdjęć naszego smartfona i za każdym razem, gdy rozpozna na fotografii twarz jednego lub kilku znajomych prześle ją do nich automatycznie. Z jednej strony pozwoli to zaoszczędzić czas (w końcu przesłanie zdjęć z imprezy do wszystkich znajomych może trwać wieki), z drugiej wzbudza pewne obawy dotyczące prywatności. Co w przypadku gdy system źle zinterpretuje osobę na zdjęciu albo wyśle do znajomych fotografie, których z pewnych względów nie chcielibyśmy nikomu pokazywać?

Na razie funkcja ta testowana jest w Australii, ale w ciągu najbliższych miesięcy powinna być wdrożona dla użytkowników z pozostałych stron świata. Photo Magic jest tak naprawdę tym samym co facebookowa aplikacja Moments, ale nie wymaga dodatkowej instalacji.

0
Źródło: The Verge
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.