Figment VR – składane gogle VR do iPhone’ów

Chociaż gogle VR typu Google Carboard czy Vrizzmo dedykowane są posiadaczom smartfonów, to zajmują one dodatkowe miejsce w plecaku czy torbie. A co gdyby dało się zintegrować soczewki na stałe ze smartfonem?

Figment VR to bardzo ciekawy pomysł. Zamiast konstruować dodatkowe urządzenie do smartfona twórcy postanowili zaimplementować je w wygodniejszy sposób dokładając soczewki do etui. Figment VR jest obudową do iPhone’a, która w kilka sekund przekształca się w urządzenie umożliwiające oglądanie filmów i gier w wirtualnej rzeczywistości.

Oczywiście takie rozwiązanie łączy się także z kilkoma niedogodnościami. Zwykłe headsety posiadają gumki, dzięki którym łatwo możemy założyć je na głowę – tutaj nie mamy żadnego mocowania więc zostaje przytrzymywanie smartfona dłońmi. Moją wątpliwość wzbudza też brak bocznych osłon – korzystanie z takiego gadżetu w słońcu czy bardzo jasnym pomieszczeniu może wpływać na jakość obrazu.

Etui wykonane jest z plastiku, natomiast mechanizm służący do przekręcania szkiełek zrobiony jest z aluminium. Gadżet da się też wykorzystać jako podstawkę do smartfona. Na razie Figment VR można kupić na Kickstarterze za kwotę 49 dolarów – jeśli kampania się powiedzie rynkowa cena wzrośnie do 79 dolarów. Etui pasuje jednak tylko do rodziny iPhone’ów z serii 6, ale jeśli kampania odniesie sukces twórcy przygotują także modele dla innych smartfonów.
0
Źródło: Kickstarter
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.