Dobrze schłodzony, odpowiednio podkręcony Radeon trafia do sklepów

Z wydajnym chłodzeniem i podkręconą wydajnością w grach – taka będzie nowa karta graficzna Asusa – Strix R9 380X. Na jej pokładzie znajdziemy autorskie rozwiązania jak m.in. DirectCU II z opatentowanym skrzydłem wentylatora OdB czy 8-fazowy moduł regulacji napięcia Auss Digi+ VRM z technologią Super Alloy Power. Oveclocking i strumieniowania ułatwia narzędzie GPU Tweak II z XSplit Gamecaster. Do zestawu dołączona jest kilkunastodniowa licencja na grę World of Warships z kodem na okręt Diana.

Strix R9 380X wyposażono w system chłodzenia Asus DirectCU II. Przewody cieplne są w bezpośrednim kontakcie z procesorem graficznym. Karta w trakcie gry jest o 30 proc. chłodniejsza niż model referencyjny. Opatentowana, nowa konstrukcja wentylatora, zapewnia maksymalny przepływ powietrza i statyczne ciśnienie nad radiatorem – odprowadzanie ciepła jest jeszcze bardziej efektywne. Technologia 0dB zatrzymuje wentylator podczas lżejszych sesji gier, niwelując całkowicie szumy i hałas.

W karcie zastosowano 8-fazowy moduł regulacji napięcia Asus Digi+ VRM z technologią Super Alloy Power. Redukuje szum zasilania o 30 proc., w porównaniu z konstrukcjami referencyjnymi. Oferuje szerszą tolerancję modulacji napięcia i zwiększa stabilność oraz żywotność – nawet 2,5-krotnie

Odświeżony, łatwiejszy w obsłudze interfejs użytkownika w GPU Tweak II ułatwia przetaktowywanie, zachowując przy tym zaawansowane opcje dla wymagających entuzjastów. Jednym kliknięciem funkcja Gaming Booster pozwala zwiększyć wydajność systemu poprzez usunięcie niepotrzebnych procesów i automatyczną alokację zasobów.

Do karty dołączona jest roczna licencja na XSplit Gamecaster premium (o wartości 99 dolarów amerykańskich). Aplikacja ta umożliwia graczom łatwe strumieniowanie i nagrywanie rozgrywek poprzez wygodną nakładkę. Dodatkowo do modelu Strix R9 380X dołączony jest kupon na bezpłatne korzystanie przez 15 dni z gry World of Warships i kod na okręt Diana.

Karty graficzne Strix R9 380X będą dostępne w Polsce pod koniec listopada br. Sugerowane ceny detaliczne:

  • STRIX-R9380X-4G-GAMING – ok. 1179 zł
  • STRIX-R9380X-OC4G – ok. 1250 zł

SPECYFIKACJA

STRIX-R9380X-OC4G-GAMING

Procesor graficzny

AMD RadeonTM R9 380X

Standard szyny

PCI Express® 3.0

OpenGL

OpenGL® 4.4

Pamięć video

4 GB GDDR5

Taktowanie procesora graficznego

1030 MHz (OC mode: 1050 MHz)

Taktowanie pamięci

5700 MHz

Interfejs pamięci

256-bit

Maksymalna rozdzielczość DVI

2560 x 1600

Wyjścia DVI

1 x natywne DVI-I

1 x natywne DVI-D

Wyjście HDMI

1 x natywne HDMI

DisplayPort

1 x natywny DisplayPort 1.2

Dodatki

1 x Strix naklejka

1 x zasilacz

Oprogramowanie

ASUS GPU Tweak 2 & sterownik

Wymiary

273 x 140 x 43mm

0
Źródło: Asus
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.