Gigabyte prezentuje kartę graficzną R9 380X G1 Gaming

Gigabyte wprowadził do sprzedaży nową kartę graficzną z serii G1 Gaming – R9 380X G1 Gaming (GV-R938XG1 Gaming-4GD). Model ten zbudowany jest w oparciu o GPU AMD Radeon R9 380X, który jest wspierany przez 4 GB pamięci GDDR5.

Za chłodzenie odpowiada półpasywny system Windforce 2X, składający się z masywnego radiatora, ciepłowodów (technologia Heat Pipe Direct Touch) oraz dwóch, 90 mm wentylatorów. Ponadto karta graficzna Gigabyte zapewnia pełne wsparcie dla najnowszego DirectX 12 oraz technologii AMD Eyefinity i Freesync. Połączenie powyższych elementów z interesującą ceną (1069 zł) sprawia, że GV-R938XG1 Gaming-4GD to jedna z ciekawszych propozycji dla użytkowników szukających niedrogiej a przy tym wydajnej i perspektywicznej karty graficznej.

Seria kart graficznych G1 Gaming wykorzystuje wyselekcjonowane GPU (system sortowania GPU Gauntlet), które oferują podwyższony potencjał OC. Dodatkowo model GV-R938XG1 Gaming-4GD wyposażono w 6-fazową sekcję zasilania, mającą gwarantować stabilną pracę nawet przy ekstremalnym podkręcaniu.

Kolejnym atutem produktu Gigabyte jest półpasywny system chłodzenia Windforce 2X, który w stanie spoczynku lub niewielkiego obciążenia jest bezgłośny. Wyłączenie wentylatorów i przejście w tryb pasywny sygnalizowane jest za pomocą diod LED.

Ponadto GV-R938XG1 Gaming-4GD wyposażony jest w metalowy backplate, zapewniający ochronę płytki PCB oraz usztywniający całą konstrukcję. Na górnej krawędzi obudowy znajdziemy także podświetlane logo Windforce.

Do karty graficznej dołączona jest również aplikacja OC Guru II, za pomocą której częstotliwością taktowania rdzenia lub pamięci oraz prędkością obrotową wentylatorów.

Karta graficzna GV-R938XG1 Gaming-4GD jest już dostępna w sprzedaży w sugerowanej cenie brutto wynoszącej 1 069 zł. Produkt objęty jest 36-miesięcznym okresem gwarancyjnym.

Specyfikacja techniczna:

GPU

AMD Radeon R9 380X

Zegar rdzenia

980 MHz

Zegar pamięci

5700 MHz

Pamięć

4 GB GDDR5

Szyna pamięci

256 bit

DirectX

12

Wyjścia wideo

Dual-link DVI-I / Dual-link DVI-D / HDMI / DisplayPort

Zalecana moc zasilacza

500 W

0
Źródło: Gigabyte
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.