GTX 980 Ti w limitowanej, złotej edycji

W tym roku mija 20 lat odkąd Asus rozpoczął produkcję kart graficznych. Przez ten czas zyskały one miano jednych z najbardziej innowacyjnych i najczęściej nagradzanych na rynku. Z okazji jubileuszu firma przygotowała specjalną, złotą wersję GeForce GTX 980 Ti. Kolekcjonerska karta jest niezwykle mocna – osiąga 1367MHz, pracuje o 21 proc. szybciej od modelu referencyjnego w teście 3DMark 11 Extreme i uzyskuje o 22 proc. lepszą wydajność w grze GTA V.

Wszystkie karty graficzne Asus są obecnie produkowane w technologii Asus Auto-Extreme – to pierwszy w branży, w pełni zautomatyzowany proces produkcji, wykorzystujący wysokiej klasy materiały. W karcie zastosowano 14-fazowy moduł regulacji napięcia Digi+ z komponentami Super Alloy Power, które są przygotowane na pracę pod większym obciążeniem i w wyższych temperaturach.

Memory Defroster to technologia przeznaczona dla zaawansowanych overclockerów. Umożliwia szybkie odmrażanie pamięci karty graficznej podczas podkręcania w temperaturach poniżej zera. Overclockerzy docenią także z pewnością fakt, że karta posiada możliwość zamontowania systemu chłodzącego z płynnym azotem (LN2). Dodatkowo tryb Safe Mode wspomaga bezpieczeństwo podczas przetaktowywania – jeden przycisk umożliwia natychmiastowe przywrócenie domyślnych ustawień BIOS-u. Diody LED zmieniają kolory w zależności od obciążenia GPU.

Model 20th Anniversary Gold Edition GTX 980 Ti wyposażono w technologię DirectCU II z 10-milimetrowymi, miedzianymi przewodami cieplnymi, które są w bezpośrednim kontakcie z procesorem graficznym. Do tego dwa wentylatory 0dB z opatentowanym ostrzem skrzydła, dostarczają o 30 proc. chłodniejszą i trzykrotnie cichszą pracę, w porównaniu z modelami referencyjnymi.

Odświeżony interfejs użytkownika w GPU Tweak II ułatwia przetaktowywanie, zachowując przy tym zaawansowane opcje dla wymagających entuzjastów. Jednym kliknięciem funkcja Gaming Booster pozwala zwiększyć wydajność systemu poprzez usunięcie niepotrzebnych procesów i automatyczną alokację zasobów.

Do karty dołączona jest roczna licencja na XSplit Gamecaster premium (o wartości 99 dolarów amerykańskich). Aplikacja ta umożliwia graczom łatwe strumieniowanie i nagrywanie rozgrywek poprzez wygodną nakładkę.

Karta graficzna 20th Anniversary Gold Edition GTX 980 Ti będzie dostępna w Polsce na początku grudnia br. Sugerowana cena detaliczna: ok. 3990 PLN brutto.

SPECYFIKACJA

Asus 20th Anniversary Gold Edition GTX 980 Ti

(GOLD20TH-GTX980TI-P-6GD5-GAMING)

Procesor graficzny

NVIDIA® GeForce® GTX 980Ti

Standard szyny

PCI Express® 3.0

OpenGL

OpenGL® 4.5

Pamięć video

6GB GDDR5

Taktowanie procesora graficznego (tryb boost)

1367MHz

Taktowanie procesora graficznego (bazowe)

1266MHz

CUDA

2816

Taktowanie pamięci

7200MHz

Interfejs pamięci

384-bit

Maksymalna rozdzielczość DVI

5120 x 3200 (przy 60Hz z podwójnym DisplayPort)

Wyjście DVI

1 x natywny Dual-link DVI-I

Wyjście HDMI

1 x natywny HDMI 2.0

DisplayPort

3 x natywnyDisplayPort 1.2

Dodatki

2 x kabel zasilający

1 x GOLD 20th podkładka pod myszkę

Oprogramowanie

Asus GPU Tweak & driver

Wymiary

29.52 x 13.82 x 5.09cm

0
Źródło: Asus
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.