Huawei Mate S trafił do sprzedaży w Polsce

Zaprezentowany w przededniu berlińskich targów IFA, smartfon Huawei Mate S jest już dostępny na polskim rynku. Eleganckie wzornictwo, intrygujące rozwiązania w kwestii sterowania dotykiem oraz zaawansowane funkcje modelu Mate S wyznaczają nowe standardy dla Huawei w kategorii biznesowych smartfonów.

Huawei Mate S wyposażony został w opływowy ekran wykonany w technologii 2,5D i przekątnej 5,5 cala. Sylwetkę Mate S cechuje smukła linia i delikatnie zakrzywiony profil tylnej obudowy. Trzywarstwowa, ułożona kaskadowo bateria chroni je przed przegrzaniem i zwiększa efektywność zasilania. Ponadto, w smartfonie wykorzystano technologię cienkiej osłony między anteną, a metalowymi elementami, aby zabezpieczyć ją przed negatywnym działaniem metalu na odbiór sygnału.

Huawei Mate S posiada udoskonalony czytnik linii papilarnych. Fingerprint 2.0 to zmodernizowana wersja układu bezpieczeństwa, będącego jedną z kluczowych technologii gwarantujących bezpieczeństwo w Huawei Mate 7. W stosunku do poprzedniego modelu, dwukrotnie zwiększona została szybkość rozpoznawania odcisków palca, czułość i responsywność, a sam czytnik może być również wykorzystywany m. in. do sterowania paskiem powiadomień, przeglądania zdjęć oraz do odbierania rozmów telefonicznych.

Tylny aparat o matrycy 13 megapikseli wyposażony został w czujnik RGBW, stabilizator obrazu, podwójną lampę błyskowa LED i niezależny procesor sygnału obrazu, który pozwala na szybsze robienie zdjęć w wyższej rozdzielczości. Przednia 8-megapikselowa matryca z „miękkim”, przednim oświetleniem LED pozwala robić zdjęcia typu selfie także w niesprzyjających warunkach oświetleniowych. Tryb profesjonalny aparatu pozwala na manualną zmianę ustawień optyki (ISO, długość naświetlania, balans bieli i inne). Specjalny tryb do robienia zdjęć w czerni i bieli oferuje zaś szczegółowe ustawienia wielu parametrów i filtrów w trybie rzeczywistym.

W urządzeniu zastosowano trzy mikrofony i specjalnie opracowany algorytm. Umożliwia to nagrywanie dźwięków ze źródła znajdującego się bezpośrednio przed smartfonem z jednoczesną redukcją szumów. Huawei Mate S współpracuje z protokołem Mopria, który zapewnia obsługę ponad 700 urządzeń drukujących 29 wiodących producentów.

Huawei Mate S trafi do sprzedaży w cenie od 2799 PLN, w trzech wersjach kolorystycznych. W pierwszej kolejności w sprzedaży pojawiła się wersja szara i srebrna, zaś od grudnia dostępna będzie również różowa.

0
Źródło: Huawei
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.