Infinity – modularny tablet dla dzieci

Słyszeliśmy już o projektach modularnych smartfonów i smartwatchy. Teraz przyszedł czas na urządzenie dedykowane najmłodszym miłośnikom technologii.

Infinity to tablet dla dzieci z doczepianą klawiaturą, który wyróżnia się jednym elementem – na tylnej obudowie tabletu znajdziemy trzy wymienne panele. W podstawowym znajdziemy procesor, RAM i resztę podzespołów niezbędnych do działania urządzenia. W panelu górnym znajdziemy kamery cyfrowe (przednią i tylną), a w dolnym – akumulator. Idea jest prosta – gdy dziecko będzie potrzebowało silniejszego urządzenia do pracy lub lepszej kamery do robienia zdjęć, rodzic nie będzie musiał kupować całego urządzenia, a jedynie pojedynczy element.

Jeśli chodzi o podstawową wersję sprzętu znajdziemy tu 8,9-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 2560 x 1600, czterordzeniowy procesor taktowany zegarem o częstotliwości 1,4 GHz, 1 GB pamięci RAM, 8 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia, dwie kamerki (VGA i 2 MP), moduł WiFi, Bluetooth oraz akumulator o pojemności 7000 mAh. Taki table z klawiaturą ma kosztować 300 dolarów, jednak na Indiegogo w przedsprzedaży można go otrzymać za 249 USD. Niestety producent nie podaje ile kosztować będą w przyszłości poszczególne moduły, trudno więc oszacować opłacalność takiej inwestycji.

0
Źródło: Indiegogo.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.