TEST: Ever Sinline RT XL 1250

Najlepszy stopień ­zasilania

Od pierwszej chwili podłączenia urządzenia do stanowiska testowego wiadomo było, że chwilowe przerwy w dopływie prądu przestały być problemem, ale to przecież potrafi każdy UPS. Czym wyróżniał się nowy model marki Ever?

Zgodnie z informacjami producenta, urządzenie przystosowano do szerokiego zakresu zastosowań. Nowy UPS przeznaczony jest zarówno do serwerów, niewielkich sieci jak i pojedynczych stacji roboczych. Cechą wyróżniającą ten model (jak i całą serię) jest to, że wyjściowa moc czynna (w testowanym modelu 1250 W) może osiągać wartość mocy pozornej (1250 VA). O użyteczności testowanego modelu świadczy również elastyczność eksploatacyjna. Użytkownik testowanego modelu może w razie potrzeby podłączyć dodatkowe moduły bateryjne, a nawet dokonać wymiany baterii.

Nowy zasilacz Ever nie jest siermiężnym
Nowy zasilacz Ever nie jest siermiężnym „klocem”, wygląda w zasadzie jak… komputer. Wbudowany wyświetlacz dostarcza podstawowych informacji, w razie potrzeby sprzęt może pracować w racku.

Urządzenie wyposażono w filtr sieci LAN (do standardu Gigabit Ethernet), dzięki czemu przed przepięciami jest chroniona nie tylko sieć elektryczna, ale również sieć komputerowa. UPS można ustawić jako samodzielny sprzęt, ale dzięki dostarczanym przez producenta elementom montażowym, urządzenie można łatwo zainstalować również w standardowych (rack) szafach teleinformatycznych. Ciekawostką jest możliwość opcjonalnego wyposażenia zasilacza w interfejs RS232/RS485 z protokołem MODBUS, co oznacza, że urządzenie można stosować nie tylko bezpośrednio do komputerów i serwerów, ale można je zintegrować z wieloma systemami automatyki domowej.

Duża moc chroni nie tylko pojedyncze komputery, ale również serwery czy nawet małe sieci. Klienci, który zdecydują się na opcję (MODBUS) mogą wykorzystać sprzęt w swoim inteligentnym domu.
Duża moc chroni nie tylko pojedyncze komputery, ale również serwery czy nawet małe sieci. Klienci, który zdecydują się na opcję (MODBUS) mogą wykorzystać sprzęt w swoim inteligentnym domu.

Nowy zasilacz awaryjny Ever SINLINE RT XL 1250 wyposażono również w układ automatycznej regulacji napięcia sieciowego, w odróżnieniu do klasycznych rozwiązań kompensacji odchyleń parametrów prądowych, użyte w testowanym modelu rozwiązanie stabilizuje napięcie wejściowe bez zużywania energii z akumulatorów. Te zostają uruchomione dopiero wtedy, gdy zgromadzona w nich energia jest naprawdę potrzebna.

Podsumowanie

UPS dla wymagających użytkowników, charakteryzujący się funkcjonalnością, szerokim spektrum zastosowań i elastycznością zarówno w montażu jak i charakterystyce pracy.

Plusy:

  • zarządzanie gniazdami wyjściowymi (3 szt.),
  • automatyczna regulacja napięcia,
  • kompensacja termiczna (wydłużenie trwałości akumulatorów)

Minusy:

  • wysoka cena

Dane techniczne

Moc wyjściowa

(pozorna/czynna)

1250 VA/1250 W

Topologia

VI (line-interactive)

Fazy napięcia (wej/wyj)

1/1

Obudowa

rack/tower

Zużycie energii (czuwanie/praca)

0,5 W / 42 W

Gniazda wyjściowe

6 x IEC320 C13 (10A; 3 ster.), 1 x IEC320 C19 (16A), 2 x PL

Wymiary (wys. × szer. × gł.) / Masa

247×547×595 mm / 26 kg

Info

www.ever.eu

Cena

3051 zł