NX1 – super szybka drukarka 3D

Jedną z bolączek współczesnej technologii druku 3D jest długi czas wydruku. Na pięciocentymetrowy model trzeba czekać około 150 minut. Drukarka NX1 osiągnie to samo w zaledwie w 4,5 minuty.

Na Kickstarterze pojawił się startup, który może zrewolucjonizować technologię druku 3D. Sekret urządzenia kryje się w opatentowanej, autorskiej technologii wydruku – LSPc (Lubricant Sublayer Photocuring). W porównaniu do tradycyjnej metody drukowania z dołu do góry, Włosi skonstruowali drukarkę, która wykorzystuje pojemnik ze światłoutwardzalną żywicą i samosmarującą się, przeźroczystą substancję. Poprzez stopniowe uwalnianie warstwy oleju, żywica formuje się w pożądanych kształt zawieszony do podłoża. Dzięki LSPc możliwe jest drukowanie obiektów z prędkością 1 cm na minutę, co pozostawia w tyle wszelką konkurencję.

Do tego maszyna – jak przystało na włoską robotę – jest elegancka, futurystyczna i łatwa w obsłudze. Obszar zadruku wynosi 120 x 90 x 200 mm. Gdzie tkwi haczyk? Oczywiście w samym wkładzie do drukarki- ponieważ jest to autorska technologia, wykorzystuje ona specjalny rodzaj żywicy produkowany wyłącznie przez twórców. Cena wkładu o pojemności 0,75 l wynosi 90 dolarów. Sama drukarka zaś nie posiada wygórowanej ceny – na Kickstarterze otrzymamy ją już za 1399 euro.

0
Źródło: Kickstarter
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.