Odkryli sposób na włamanie się do… karabinu snajperskiego

Runa Sandvik i jej mąż Michael Auger odkryli sposób na włamanie się do "inteligentnego" karabinu snajperskiego Tracking Point. To, co można zrobić z inteligentną bronią za pomocą komputera i sieci bezprzewodowej jest... niepokojące.

Sandvik i Auger zaprezentują swoje odkrycie na nadchodzącej konferencji nt bezpieczeństwa komputerowego – Black Hat Conference. Zademonstrują na niej, jak przy pomocy komputera i sieci bezprzewodowej nawiązać połączenie z karabinem snajperskim Tracking Point TP750 i przejąć nad nim kontrolę.

I kiedy piszemy „przejąć nad nim kontrolę” nie przesadzamy ani odrobinę. Dwójka specjalistów w krótkiej prezentacji wideo, którą stworzyli przed Black Hat Conference pokazuje w jaki sposób uniemożliwić wystrzał z karabinu. Broń z Linuxem na pokładzie i inteligentną amunicją pozwala jednak na o wiele więcej. Podłączony do karabinu haker może zmienić cel karabinu, lub po prostu spowodować brak trafienia w cel przez strzelca. Wszystko przy pomocy odpowiednich komend wysłanych do karabinu.

Firma Tracking Point zareagowała na te doniesienia błyskawicznie i wycofała snajperskie karabiny ze swojej oferty. Inteligentna broń palna to kolejny kontrowersyjny temat, zaraz po autonomicznych samochodach (do których też można się włamać), z którym prędzej, czy później będziemy musieli się zmierzyć.

0
Źródło: fossbytes
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.