PocketBook prezentuje czytnik Ultra w edycji limitowanej

Zapowiada się całkiem nieźle.

Pod względem technologicznym czytnik również ma wiele do zaoferowania. Jego wyświetlacz został wykonany z użyciem najnowszej dostępnej na rynku technologii E Ink CartaTM o rozdzielczości HD (1024×758 pikseli).

Przednie podświetlenie

, którego natężenie można samodzielnie regulować, zapewnia maksymalny komfort oczom czytającego.

W wewnętrznej pamięci luksusowej biblioteczki PocketBook Ultra Limited Edition elektroniczny odpowiednik przeciętnego polskiego księgozbioru (który liczy od 11 do 50 pozycji) zmieściłby się wielokrotnie. Korzystając z karty microSD, użytkownik może zwiększyć pojemność wirtualnych półek aż ośmiokrotnie (do 32GB). Chwile spędzane nad książkami miną niepostrzeżenie, odmierzane taktowaniem procesora o częstotliwości 1 GHz.

Studenci, uczniowie i osoby, które lubią zachowywać różne notatki z pewnością skorzystają z aparatu cyfrowego wbudowanego w tylną ściankę czytnika. Dzięki autofokusowi i lampie LED wykonane zdjęcia pozwolą na zachowanie istotnych wiadomości w postaci wyraźnych i ostrych cyfrowych obrazów.

Czytnik obsługuje 18 formatów tekstowych bez konieczności konwersji, a preinstalowane słowniki ABBYY Lingvo® oraz funkcja konwersji tekstu na mowę (Text-to-Speech) oferują użytkownikom dodatkowe możliwości wykorzystania urządzenia. PocketBook Ultra Limited Edition bez trudu radzi sobie także z plikami w formacie mp3, co pozwala na słuchanie audiobooków czy muzyki. Korzystanie z usług internetowych, takich jak synchronizacja z Dropbox, funkcja Send-to-PocketBook czy PocketBook Sync umożliwia pobieranie nowych pozycji bezpośrednio na czytnik.

PocketBook Ultra w wersji limitowanej dostępny jest w sprzedaży w cenie 589 zł.