Pół miliarda dolarów inwestycji w firmy technologiczne w 2015 roku

Konferencja Intel Capital Global Summit, która w tym roku odbywa się po raz szesnasty, gości ponad 1 000 przedsiębiorców i szefów firm, ułatwiając nawiązywanie kontaktów i odkrywanie nowych możliwości rozwoju. Intel Capital przewiduje, że w tym roku kalendarzowym zainwestuje w firmy technologiczne łącznie ponad 500 mln USD, w porównaniu z 359 mln USD w roku 2014.

Intel Capital, spółka Intela wyspecjalizowana w globalnych inwestycjach oraz fuzjach i przejęciach, poinformowała podczas konferencji Intel Capital Global Summit o nowych inwestycjach w 10 debiutujących firm, na kwotę 22 milionów dolarów. Firmy, które dołączyły do portfela inwestycyjnego Intel Capital, są pionierami przełomowych innowacji w wielu dziedzinach, takich jak nowatorskie rozwiązania do bezprzewodowego ładowania urządzeń mobilnych (Chargifi) czy nowe metody tworzenia cyfrowych modeli ludzkiego ciała (Body Labs).

„Wraz z inwestycjami, które dziś ogłosiliśmy, jesteśmy blisko osiągnięcia progu 500 mln USD inwestycji w start-upy w roku 2015” – powiedział Wendell Brooks, wiceprezes Intela, który wkrótce obejmie stanowisko prezesa Intel Capital. „Dodając do tego szereg udanych wyjść z inwestycji, mamy do czynienia z najbardziej udanym rokiem w historii Intel Capital”.

Informacja ta została przedstawiona podczas otwarcia dorocznej konferencji Intel Capital Global Summit w San Diego. Konferencja ta, w tym roku odbywająca się po raz szesnasty, jest jednym z najważniejszych wydarzeń sektora venture capital. Bierze w niej udział ponad 1 000 przedsiębiorców, inwestorów, dyrektorów firm i innowatorów, którzy przez dwa dni będą nawiązać nowe kontakty, zdobywać wiedzę, szukać inspiracji i nowych możliwości rozwoju swoich firm.

„Nasza globalna sieć wspiera innowacje w wielu obszarach sektora zaawansowanych technologii, co wyróżnia Intel Capital na tle innych inwestorów” ― powiedział Arvind Sodhani, odchodzący na emeryturę wiceprezes Intela i prezes Intel Capital. „Kończąc moją 35-letnią karierę w Intelu, mogę z dumą powiedzieć, że zbudowaliśmy jedną z największych, najbardziej wpływowych i osiągających największe sukcesy grupę inwestycyjną venture capital”.

W swoim przemówieniu inauguracyjnym Sodhani przedstawił również laureatów przyznanej po raz pierwszy nagrody „Przedsiębiorca Roku” („Entrepreneur of the Year”). Zostali nimi Kevin Reid i Rodney Rogers, współzałożyciele spółki Virtustream, którzy przekształcili swoją firmę z garażowego startupu w przedsiębiorstwo o wartości 1,2 mld USD w ciągu niespełna sześciu lat.

0
Źródło: Intel
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.