Spotkanie z legendą branży IT – Kevinem Mitnickiem

15 października br., na specjalne zaproszenie firm Dell, Intel oraz Microsoft, Kevin Mitnick - legenda branży IT - spotkał się z polskimi dziennikarzami i odpowiedział na szereg pytań związanych z szeroko pojętym bezpieczeństwem IT oraz swoją słynną na całym świecie działalnością hakerską.

Kevin Mitnick (aka „Condor”) to najbardziej znany haker świata, który w latach 90. był ścigany przez organy sprawiedliwości, a obecnie – po przejściu na „jasną stronę mocy” – pracuje dla rządów oraz firm z listy „Fortune 500”, pisze książki i daje wykłady na temat bezpieczeństwa IT. Stosując metody socjotechniczne w powiązaniu z atakami technicznymi wielokrotnie w przeszłości udowodnił, że procedury i systemy zabezpieczeń nawet największych korporacji mają wiele luk (włamał się do 40 z nich tylko po to, żeby sprawdzić, czy jest to możliwe). W efekcie swoich działań trafił na listę „Most Wanted” FBI, aby wreszcie zostać złapanym i trafić do więzienia. Wymiar sprawiedliwości stwierdził, iż „uzbrojony w klawiaturę stanowi zagrożenie dla społeczeństwa” i dlatego jego dostęp do komputera oraz telefonu był reglamentowany, albo w ogóle uniemożliwiany. Po wyjściu z aresztu postanowił przejść na drugą stronę barykady, stając się tzw. „białym kapeluszem”. Nadal się włamuje, ale teraz już tylko do firm, które same go o to proszą, płacąc za zidentyfikowanie potencjalnych luk w swoich procedurach bezpieczeństwa.

Bardzo się cieszymy, że Kevin Mitnick przyjął nasze zaproszenie do odwiedzenia Polski. W dzisiejszych czasach wartość informacji jest nie do przecenienia, a ze względu na „usieciowienie” społeczeństwa i biznesu dostęp do niej (także ten nieautoryzowany) – coraz łatwiejszy. Możliwość rozmowy z tak doświadczonym ekspertem wykorzystującym jednocześnie wiedzę socjotechniczną i technologiczną do przełamywania zabezpieczeń, może otworzyć oczy na wiele często pomijanych zagrożeń. Na szczęście jest to jednocześnie szansa aby dowiedzieć się jak im przeciwdziałać, a przynajmniej – bardzo je ograniczać. – komentuje Jacek Traczyński, Commercial Marketing Manager, Dell Polska.

O Kevinie Mitnicku:

Prawdopodobnie nie ma drugiej takiej osoby jak Kevin.

Niegdyś człowiek, który był na liście „Most Wanted” FBI za włamanie do 40 największych korporacji (dla sprawdzenia swoich możliwości), dziś – konsultant do spraw bezpieczeństwa współpracujący z z firmami z listy Fortune 500 i rządami na całym świecie.

Kevin i The Global Gost Team mogą się poszczycić stuprocentową skutecznością włamań do systemów (włamań zleconych przez samych zainteresowanych) z użyciem środków technicznych i socjotechniki. Jako CEO firmy zajmującej się bezpieczeństwem, Kevin prowadzi szkolenia z teorii i praktyki socjotechnik. Pomaga też odbiorcom zrozumieć jak należy chronić swoje prywatne dane a przez to i siebie samych.

Poniżej znajdziecie kilka filmów, które przybliżą wam postać Kevina Mitnicka i jego działalność po „jasnej stronie mocy”.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.