TAG Heuer Connected – luksusowy smartwatch z Android Wear

Mariaż nowoczesności i ponadczasowości.

Szwajcarski producent położył duży nacisk na estetykę smartwatcha – kopertę wykonano z tytanu, który jest odporniejszy na uszkodzenia od tradycyjnie używanych materiałów, takich jak srebro czy złoto. Tarcza o średnicy 46mm przypomina tarcze zwykłych zegarków, ale nie dajcie się zwieść. Pod nią drzemie procesor Intel Atom Z34XX (1,6 GHz), 1 GB pamięci RAM, 4 GB pamięci wewnętrznej, WiFi, Bluetooth 4.1, mikrofon i akumulator o pojemności 410 mAh (około 25h pracy). Urządzenie cechuje się także wodoodpornością na poziomie certyfikatu IP67.

Na dotykowym, 1,5-calowym wyświetlaczu o rozdzielczości 360×360 pikseli zobaczymy trzy cyfrowe tarcze zaprojektowane przez producenta (tarcza chronografu, tarcza z trzema wskazówkami i tarcza GMT – każda z datami). Obok oznaczeń znajdziemy też różne liczniki powiązane z wybranymi aplikacjami (Tarcza i wskazówki pozostają zawsze widoczne, a najistotniejsze informacje z aplikacji partnerów są wyświetlane wewnątrz trzech liczników, które znajdują się na tarczy chronografu przy godzinie dwunastej, szóstej i dziewiątej. Aby otworzyć wybraną aplikację w trybie pełnoekranowym, wystarczy dotknąć danego licznika.)

Jeśli stwierdzimy, że wolelibyśmy zwykły zegarek to po zakończeniu dwuletniego okresu gwarancji smartwatcha będziemy mogli przyjść do dowolnego sklepu TAG Heuer i wymienić TAG Heuer Connected na mechaniczny, wyprodukowany w Szwajcarii, zegarek Carrera. Ten stworzony specjalnie w tym celu mechaniczny zegarek wygląda podobnie i również został wykonany z tytanu klasy II. Urządzenie jest zarezerwowane dla posiadaczy smartwatchy. Cenę ustalono na 1500 USD (około 5927 zł).

Powiązane treści:

Smartwatch Huawei w rankingu najlepszych smartwatchy