Wiceprezes Google’a ostro „hejtuje” Windows 10

Matias Duarte, pracujący w dziale wzorniczym Google'a, wykorzystał swoje konto twitterowe do wyrażenia swojego niezadowolenia z tego, co reprezentuje sobą Windows 10. Uważa, że to taki... upudrowany Windows XP.

Matias Duarte odpowiadał za Material Design, a więc nowe wzornictwo systemu Android, wprowadzone w wersji Lollipop tego systemu operacyjnego. I zostało ono, w przeciwieństwie do tego Windows 8, bardzo ciepło przyjęte.

Windows 10 cieszy się jednak dobrą opinią, więc Duarte postanowił go przetestować. I tak jak nie uważa jego wyglądu za zły (trudno, by był, wszak „płaskie wzornictwo”, którego trzyma się Material Design zostało wylansowane właśnie przez Microsoft), tak sposób w jaki on działa został mocno skrytykowany.

Zdaniem Duarte, Windows 10 wciąż mocno trzyma się swoich anachronicznych korzeni, a więc Windows XP. Co jest szczególnie ironiczne, bowiem jak Microsoft próbował odejść od starego modelu poprzez Windows 8, został ostro skrytykowany przez swoich użytkowników.

I just setup a Surface 4 & Windows 10 – not sure why I was excited to try a new thing, it’s basically XP with a flat design skin. #FutureNot

— Matias Duarte (@MatiasDuarte) listopad 2, 2015

#Windows10? More like Windows 10 years ago!

— Matias Duarte (@MatiasDuarte) listopad 2, 2015

I have no beef with how #Windows10 *looks*. I’m disappointed it *works* just like XP. I understand that’s a feature for many. Not for me!

— Matias Duarte (@MatiasDuarte) listopad 2, 2015

0
Źródło: Google
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.