Windows 10 na Xbox One i wsteczna kompatybilność dostępne od dziś

Microsoft wprowadza aktualizację New Xbox One Experience, która jest już dostępna dla wszystkich użytkowników konsoli Xbox One. Aktualizacja stanowi całkowitą przemianę sposobu korzystania z konsoli Xbox One, stawiając na szybkość działania oraz wszechstronność systemu Windows 10.

Nowe funkcje konsoli zostały przygotowane w oparciu o sugestie użytkowników, w tym jedną z najczęściej wymienianych – dostępną od teraz wsteczną kompatybilność gier z konsoli Xbox 360 na konsoli Xbox One. Zmiany wprowadzone w sposobie funkcjonowanie konsoli Xbox One sprawiają, że interakcja z ulubionymi treściami staje się szybsza i bardziej nastawiona na elementy społecznościowe dla graczy.

Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje o nowych funkcjach, dostępnych na konsoli Xbox One wraz z aktualizacją New Xbox One Experience:

Wsteczna kompatybilność.

Dzięki wstecznej kompatybilności na konsoli Xbox One będzie można uruchamiać gry z konsoli Xbox 360, jednocześnie korzystając ze wszystkich funkcji konsoli Xbox One, jak zapisywanie zrzutów ekranu, streaming rozgrywki na urządzenie z systemem Windows 10 i nagrywanie filmów z gry w trybie Game DVR. We wstecznej kompatybilności możliwa będzie również rozgrywka wieloosobowa w gry z konsoli Xbox 360, także pomiędzy konsolami. Posiadane gry w wersji cyfrowej automatycznie zostaną wyświetlone na konsoli Xbox One w sekcji „Gotowe do instalacji”. W przypadku gier odtwarzanych z płyty, które należą do katalogu gier wstecznej kompatybilności, wystarczy włożyć płytę do konsoli i rozpocząć instalowanie gry na dysku twardym. Dodatkowo, wszystkie gry na konsolę Xbox 360 udostępniane w ramach programu Games with Gold po 12 listopada będą automatycznie dostępne we wstecznej kompatybilności na konsoli Xbox One. Od grudnia katalog wstecznej kompatybilności, obejmujący już teraz 104 tytuły startowe, będzie rozszerzany o kolejne pozycje w tym „Halo Reach”, „Halo Wars”, „Call of Duty: Black Ops”, „Bioshock”, „Bioshock 2”, „Bioshock Infinite” i „Skate 3”.

Nowy ekran startowy konsoli Xbox One umożliwia łatwiejszy i szybszy dostęp do ulubionych treści.

Zaprojektowany na nowo interfejs konsoli Xbox One będzie teraz zawierać ostatnio uruchamiane gry i aplikacje od razu na ekranie startowym. Również funkcje społecznościowe są teraz łatwiej dostępne:

  • Udostępnianie osiągnięć I nagrań z rozgrywki ze społecznością Xbox Live.
  • Podgląd gier, w które grają znajomi.
  • Centra gier zawierające najnowsze informacje i aktualizacje, bezpośrednio od producentów i społeczności Xbox Live.

Nowe menu nawigacji umożliwia szybszy dostęp to najczęściej wykorzystywanych poleceń i opcji.

Zakładka nawigacji jest dostępna z ekranu startowego konsoli, jak również w trakcie rozgrywki, otwierając natychmiastowy dostęp do Profilu, Znajomych, I Ustawień, oraz zakładania Grupy, przeglądania Wiadomości I informacji oraz Przypinania aplikacji, bez konieczności przełączania się pomiędzy zakładkami.

Nowa sekcja Społeczności.

Zakładka pozwala na szybszy kontakt z innymi graczami Xbox Live. Można teraz sprawdzić w co grają nasi znajomi i jakie postępy w grach osiągnęli, gromadząc wszystkie informacje w zakładce Powiadomienia. Natomiast zakładka Popularne zbiera informacje o najpopularniejszych grach i informacjach od społeczności Xbox Live.

Szybkie wyszukiwanie nowych gier i treści w nowym Sklepie Xbox.

Sklep rozwija się teraz w cztery proste do nawigacji obszary: gry, aplikacje, filmy i telewizję, oraz muzykę. Nowy, pionowy widok umożliwia zapoznanie się z większą liczbą ofert na jednym ekranie. Można również przeglądać kategorie, takie jak Polecane, Premiery, Najczęściej wybierane, Najwyżej ocenione, Dostępne wkrótce i Rekomendowane, które pomogą szybko znaleźć nowe treści na konsoli Xbox One.

Kolejne aktualizacje dotyczą również pozostały funkcji konsoli. Najpopularniejsze z nich to:

  • Centra gier. Centragier są częścią systemu Xbox One już od pewnego czasu, ale zostały przeprojektowane, aby wszystkie informacje o grach znajdowały się w jednym miejscu. Nowe zakładki są zawsze w zasięgu ręki: na liście ostatnio uruchamianych.
  • Konfiguracja przycisków kontrolera. Nowa aplikacja Akcesoria Xbox pozwala na przypisanie wybranych funkcji przyciskom dowolnego kontrolera bezprzewodowego Xbox One. Można teraz zmienić układ przycisków, odwrócić osie gałek, zmienić strony spustów, tworząc własne profile, dostosowane do stylu gry.
0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.