Xiaomi Mi Band 1S: opaska kosztująca tylko 15 dolarów

Jeśli szkoda wam było wydawać sporo pieniędzy na tak zwaną "mądrą" opaskę, to może zainteresuje was nowy produkt Xiaomi?

Już poprzedni model „mądrej” opaski Xiaomi osiągnął rynkowy sukces. Mi Band sprzedawała się jak świeże bułeczki, na dodatek przecenione i w promocji (sprzedano około 6 milionów sztuk), ale nowa Mi Band 1S może się okazać jeszcze większym przebojem. Nie tylko oferuje ciekawą funkcjonalność, ale przede wszystkim jest śmiesznie tania.

Oczywiście niska cena niesie ze sobą pewne konsekwencje oszczędnościowe, na czele z brakiem ekranu. Ale nie jest to duży problem, ponieważ Mi Band 1S współpracuje ze smartfonami z systemem Android i iOS, więc zamiast małego wbudowanego wyświetlacza mamy do dyspozycji większy, na telefonie.

W zamian opaska jest wodoodporna (IP67) i umożliwia pomiary wielu ważnych parametrów, takich jak puls czy jakość naszego snu. Oczywiście nie zabrakło też mierzenia liczby spalonych kalorii czy wykonanych kroków. Integracja ze smartfonem powoduje też, że opaska może wibrować za każdym razem, gdy w smartfonie pojawi się jakieś powiadomienie.

Wymiary opaski to 37×13,6×9,9 mm, przy wadze zaledwie 5.5 grama. Równie lekka dla naszej kieszeni jest cena urządzenia, wynosząca (w przeliczeniu) około 60 złotych. Starszy model, Xiaomi Mi Band, jest obecnie jeszcze tańszy, kosztuje około 45 zł.

0
Źródło: Xiaomi
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.