Znamy prawdopodobny wygląd Google Glass 2

Coraz więcej mówi się na temat nowej generacji Google Glass (przemianowanego na Projekt Aura), ale po raz pierwszy mamy okazję zobaczyć prawdopodobny wygląd tego urządzenia.

Jak to zwykle na takim etapie bywa, sporo jest jeszcze niewiadomych. Prawdopodobnie dlatego, że nawet sam koncern Google nie podjął jeszcze ostatecznych decyzji na temat przyszłości projektu Aura (czyli Google Glass) i temat jest jeszcze w dużym stopniu otwarty. Jak pisaliśmy niedawno, niektóre informacje mówią aż o trzech wariantach nowych „okularów”, w tym o jednym pozbawionym nawet wyświetlacza.

Teraz, za sprawą patentu zgłoszonego przez Google, mamy okazję przyjrzeć się prawdopodobnemu wyglądowi przyszłych Google Glass (w każdym razie którejś z wersji wyposażonych w ekran). Rewolucja, jak widać na załączonych obrazkach, jest duża – zamiast noszonych na głowie okularów mamy raczej do czynienia z czymś w rodzaju monokla, opierającego się tylko na jednym uchu i części głowy.

Mimo to Google Glass 2 mają się dobrze tej głowy trzymać, między innymi za sprawą termoplastycznego, elastycznego tworzywa, z których będą wykonane. Być może będzie się ono – pod wpływem ciepła skóry – dopasowywać dokładnie do kształtu głowy użytkownika, dzięki czemu urządzenie będzie przylegać do niej maksymalnie pewnie.

Nadal pozostaje jednak otwarte pytanie, czy będzie to urządzenie dostępne dla masowego odbiorcy. Według ostatnich doniesień Google przeznaczy je bowiem raczej do zastosowań specjalistycznych, zawodowych. Jeśli jednak projekt się spodoba i rynek konsumencki „dojrzeje” do Google Glass, to kto wie…

0
Źródło: vr-zone.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.