Anonymous powstrzymali atak terrorystyczny we Włoszech!

A przynajmniej twierdzą tak sami Anonimowi, bo nikt inny nie potwierdził tej informacji.

Jedyne informacje na ten temat pojawiły się przez chwilę na „oficjalnym”, twitterowym koncie Anonimowych – #OpParis, na którym hakerzy publikują informacje dotyczące ich cyber-potyczek z państwem islamskim. Informacje to też zbyt duże słowo, ot ktoś opublikował następującego tweeta:

„We have already foiled one attack, Isis against Italy, we hope to block others.”

W wolnym tłumaczeniu: Powstrzymaliśmy już jeden atak przeciwko Włochom, mamy nadzieję, że powstrzymamy następne. Jednak zła sława Anonimowych, którzy w przeszłości nieco przesadzali, jeśli chodzi o swoje osiągnięcia sprawia, że jesteśmy bardzo sceptycznie nastawieni do takich przechwałek.

Jeśli Anonimowi rzeczywiście udaremnili jakiś zamach terrorystyczny, to z pewnością przy współpracy z włoską policją lub jednostkami specjalnymi. Z takich okazji organizuje się chociażby konferencje prasowe – zwłaszcza, jeśli wie się, że współpracuje się z anonimową grupą internetowych aktywistów, którzy i tak i tak obwieszczą Światu to, że taka akcja miała miejsce. A tu… cisza, nie licząc jednego wpisu na Twitterze, który niedługo po tym został usunięty.