Anonymous powstrzymali atak terrorystyczny we Włoszech!

Po listopadowych zamachach w Paryżu, Anonimowi wypowiedzieli ISIS cyberwojnę blokując strony internetowe i konta w sieciach społecznościowych, prowadzone przez zwolenników ISIS. Dziś hakerzy ogłosili, że udało im się również powstrzymać atak terrorystyczny we Włoszech.

Jedyne informacje na ten temat pojawiły się przez chwilę na „oficjalnym”, twitterowym koncie Anonimowych – #OpParis, na którym hakerzy publikują informacje dotyczące ich cyber-potyczek z państwem islamskim. Informacje to też zbyt duże słowo, ot ktoś opublikował następującego tweeta:

„We have already foiled one attack, Isis against Italy, we hope to block others.”

W wolnym tłumaczeniu: Powstrzymaliśmy już jeden atak przeciwko Włochom, mamy nadzieję, że powstrzymamy następne. Jednak zła sława Anonimowych, którzy w przeszłości nieco przesadzali, jeśli chodzi o swoje osiągnięcia sprawia, że jesteśmy bardzo sceptycznie nastawieni do takich przechwałek.

Jeśli Anonimowi rzeczywiście udaremnili jakiś zamach terrorystyczny, to z pewnością przy współpracy z włoską policją lub jednostkami specjalnymi. Z takich okazji organizuje się chociażby konferencje prasowe – zwłaszcza, jeśli wie się, że współpracuje się z anonimową grupą internetowych aktywistów, którzy i tak i tak obwieszczą Światu to, że taka akcja miała miejsce. A tu… cisza, nie licząc jednego wpisu na Twitterze, który niedługo po tym został usunięty.

0
Źródło: independent
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.