CES 2016: Samsung zapowiedział właśnie bardzo ciekawe gadżety!

Welt, Rink i TipTalk: o tych produktach już niedługo będzie głośno.

Projekty C-Lab będą przedstawione w Eureka Park, prestiżowym miejscu prezentacji start-upów na targach CES, w Hali G, Level One w Sands Expo, w dniach od 6 stycznia do 9 stycznia 2016 r. Ponieważ projekty te pozostają nadal w fazie rozwojowej, ich prezentacja ma na celu ocenę potencjału rynkowego oraz zebranie od uczestników CES praktycznych informacji zwrotnych pozwalających na wprowadzenie dalszych udoskonaleń.

WELT – bardziej dyskretny sposób monitorowania stanu własnego zdrowia

WELT jest inteligentnym paskiem medycznym, który wygląda jak zwykły, klasyczny pasek do spodni. Dzięki temu użytkownicy mogą w bardziej dyskretny sposób korzystać z technologii inteligentnych czujników do monitorowania stanu własnego zdrowia. WELT może rejestrować obwód talii użytkownika oraz jego nawyki żywieniowe. Urządzenie może również funkcjonować jako krokomierz oraz mierzyć czas spędzony na siedząco. Dane zostają wysłane do specjalnie zaprojektowanej aplikacji do analizy w celu opracowania szeregu zindywidualizowanych planów ochrony zdrowia i kontroli wagi.

Rink – wyższy poziom mobilnej rzeczywistości wirtualnej dzięki zastosowaniu ręcznych kontrolerów ruchu

Rink to zaawansowany kontroler ruchu przeznaczony do urządzeń mobilnych VR, który oferuje bardziej intuicyjny i dopracowany w szczegółach sposób interakcji z elementami wirtualnego świata. Możliwość intuicyjnego sterowania grą lub treściami w wirtualnej rzeczywistości wyłącznie za pomocą rąk pozwala użytkownikom na uzyskanie znacznie głębszego „zanurzenia” w świecie mobilnej wirtualnej rzeczywistości.

TipTalk – w przyszłości ubieralne urządzenia telekomunikacyjne będą oferować większą czystość dźwięku

TipTalk to niezwykły, nowy interfejs pozwalający użytkownikom słuchać dźwięków z inteligentnych urządzeń, takich jak Samsung Gear S2, bez zestawu słuchawkowego lub słuchawek, lecz przez dotknięcie palcem ucha. Rozwiązanie to zwiększa czystość dźwięku w połączeniach dzięki czemu możliwe jest odbieranie połączeń w miejscach publicznych, nawet w takich miejscach jak sala koncertowa lub teren budowy, bez narażania się na ryzyko podsłuchania treści rozmowy.

„TipTalk” przypomina kształtem pasek zegarka i może stanowić wyposażenie dodatkowe zegarków (analogowych lub inteligentnych). Urządzenie oferuje możliwość synchronizacji ze smartfonami oraz funkcję Text-to-Speech (TTS).

Reklama

Wszystkie powyższe projekty pochodzą z Samsung C-Lab – jest to laboratorium, które podejmuje działania na rzecz promowania twórczych form myślenia w firmie. Do tej pory wsparcie ze strony C-Lab uzyskało już ponad 100 projektów. Wśród nich około 70 zostało już zrealizowanych, a 40 jest obecnie rozwijanych przez jednostki biznesowe firmy Samsung. W tym roku dziewięć projektów zostało określonych jako projekty o wyjątkowo wysokim potencjale.

W związku z tym firma Samsung pomogła tym zespołom projektowym stworzyć samodzielne zewnętrzne start-upy, Jako jeden z przykładów można podać wynalazcę TipTalk, Innomdle Lab, który rozpoczął działalność jako nowa, niezależna firma w sierpniu 2015 r.