Dron zrobi zdjęcie złodziejowi

Kamery przemysłowe są najpopularniejszą formą monitoringu, jednak nie oznacza to, że są najbardziej skuteczne - ich widoczność jest ograniczona, a ich obecność czasami w ogóle nie odstrasza złodziei. Dlatego japoński gigant zabezpieczeń stworzył drona, który poradzi sobie z tym problemem.
fot. flipboard.com

fot. flipboard.com

W listopadzie pisaliśmy Wam o dronie Alpha, który jawił się jako ciekawa alternatywa dla domowego systemu monitoringu. Niestety kampania tego projektu na Indiegogo została zdjęta przez twórców z nieznanych przyczyn. Tymczasem japoński gigant Secom wprowadził właśnie do swojej oferty bardzo podobne urządzenie.

Dron Secomu dedykowany jest budynkom przemysłowym i użyteczności publicznej. Gdy tradycyjne systemy monitoringu wykryją podejrzaną aktywność na terenie posesji, dron poderwie się do lotu i automatycznie będzie śledził potencjalnych złodziei do granic obiektu. W tym czasie centrum monitoringu otrzyma odpowiednie powiadomienie i będzie mogło przejąć zdalną kontrolę nad maszyną, by np. podlecieć bliżej samochodu sprawy i wykonać fotografie tablic rejestracyjnych. Zaletą drona jest jednak samodzielność w działaniu – zdjęcia i film z akcji zostanie nagrany automatycznie, podobnie jak próba podążenia za złodziejami, która ma na celu odstraszenie osobników. Oprócz maksymalnej prędkości drona – 10 km/h- nie znamy jego pozostałych parametrów technicznych.

Cena drona póki co jest zaporowa i raczej nie zainteresuje klientów indywidualnych. Oprócz 6620 dolarów jednorazowo, nabywca będzie też musiał opłacać co miesiąc uiszczać opłatę za licencję oprogramowania w wysokości 41 dolarów.

0
Źródło: dailymail.co.uk
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.