Elon Musk martwi się, że III wojna światowa zrujnuje plany zdobycia Marsa

Ludzie, przestańcie ze sobą walczyć! Skupmy się na podróży na Marsa!

W dość długim wywiadzie Musk został między innymi zapytany o jego plany kolonizacji Marsa, której ma nadzieję dokonać za pośrednictwem stworzonych przez siebie rakiet Space X. Twórca Tesli był pod tym względem zaskakująco optymistyczny, a jedyne zagrożenie dla tych planów widział… w samych ludziach.

Elon Musk przestrzegł, że już nie raz z powodu wojen dochodziło w historii ludzkości nie tylko do zahamowania postępu technicznego, ale wręcz do jego cofnięcia. Jako przykład podał starożytny Egipt oraz imperium rzymskie. Tym razem, za sprawą III wojny światowej, może być podobnie, tym razem, że po każdym dużym konflikcie zbrojnym, takim chociażby jak I wojna światowa, następują deklaracje, że odtąd już ludzkość żyć będzie na wieki w pokoju, a po nich następuje II wojna światowa, zimna wojna, a obecnie to, co dzieje się w wielu rejonach świata.

Czy ludzkości uda się wyrwać z Ziemi, zanim sama tę Ziemię zniszczy? Pod względem rozwoju technologicznego Elon Musk jest zdecydowanie optymistyczny, natomiast jeśli chodzi o rozwój społeczny…

Zdjęcie atomowego grzyba pochodzi z serwisu Shutterstock.

0
Źródło: Cnet.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.