Gra o Tron znów została najczęściej piraconym serialem w 2015!

4 rok z rzędu.

Wyniki badania przeprowadzonego przez serwis TorrentFreak ujawniają, że Grę o Tron pobrało nielegalnie w tym roku 14,4 miliona użytkowników sieci BitTorrent. Drugim najczęściej piraconym serialem w Sieci było The Walking Dead z 6,9 mln pobrań, a trzecim Teoria Wielkiego Wybuchu, w którą na torrentach zaopatrywało się 4,4 mln użytkowników.

Skąd taka duża dysproporcja?

Torrentfreak twierdzi, że to przez to, że HBO jest płatnym kanałem telewizyjnym. Co prawda Grę o Tron można oglądać również przez Internet, płacąc za dostęp do usługi HBO Now – wysokość abonamentu musiała okazać się jednak za wysoka dla większości internautów. HBO postarało się nawet o jednoczesną premierę nowych odcinków swojego serialu w 170 krajach, tak aby najbardziej oddani fani nie musieli pobierać odcinków nielegalnie, aby obejrzeć je szybciej – jak widać, to też miało mały efekt.

Może w przyszłym roku HBO ucieknie się do nieczystych zagrywek i na przykład będzie grozić nam śmiercią jednego z naszych ulubionych bohaterów w GoT, jeśli poziom piractwa utrzyma się na tym samym poziomie?