Huawei pokaże jeszcze mocniejszego smartfona

Huawei pokazało już w tym roku modele takie jak Mate S czy - ostatnio - potężny model Mate 8. Ale nie pokazało modelu D8.

Wygląda na to, że D8 zostanie zatem zaprezentowany w roku 2016 i będzie naprawdę bardzo, bardzo dobrze wyposażonym smartfonem. Świadczy o tym chociażby 5,5-calowy ekran (1440 x 2560 pikseli), który pokryty będzie ochronną warstwą szafirowego szkła. Do tej pory tego typu zabezpieczenia stosowane są wyłącznie w smartwatch’ach (znacznie mniejsza powierzchnia ekranu) albo w niskoseryjnych modelach smartfonów „dla bogatych”.

Ale szafirowe szkło to tylko zewnętrzny przejaw luksusu, z którym prawdopodobnie współgrać będzie metalowa obudowa i bardzo elegancki wygląd urządzenia. W środku smartfona również znajdą się podzespoły z najwyższej półki, na czele z nie zaprezentowanym jeszcze układem Kirin 960 i aż 4 GB pamięci RAM. Innymi słowy, Huawei D8 będzie mocny, bardzo mocny.

Jak twierdzi szef oddziału Huawei odpowiedzialnego za produkcję telefonów, pan He Gang, w 2016 roku jego firma mocniej skoncentruje się na wypuszczeniu na rynek większej liczby modeli w segmencie High-End, nastawiając się na bardziej zdecydowaną rywalizację na tym polu z firmą Samsung. D8 będzie zapewne częścią tego planu, z ceną na poziomie ok. 775 dolarów.

0
Źródło: mobile-dad.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.