Karta pamięci marzeń dla użytkowników smartfonów

Coraz większa część smartfonów firmy Samsung nie ma slotów na karty pamięci, ale... nie przeszkodziło to koreańskiemu producentowi zaprezentować bardzo wydajną pamięć typu Micro SD.

Nowy nośnik oznaczony jest jako PRO+ i występuje m.in. w wersji o pojemności aż 128 GB. Pamięć bazuje na kościach typu MLC NAND, co gwarantuje wypełnianie standardów UHI-I w klasie prędkości 3 (U3), a także klasę prędkości 10 (C10). W praktyce przekłada się to na transfer do 95 MB/s przy odczycie i 90 MB przy zapisie danych.

Co ciekawe, Samsung uczynił też swój nośnik ponadprzeciętnie odpornym na różnego typu uszkodzenia – karty PRO+ są odporne na wodę (certyfikaty IEC 60529 i IPX7), wysokie i niskie temperatury, promienie rentgenowskie i magnetyczne.

Komu przyda się taki nośnik? Oczywiście wszystkim, którym zależy na jak najszybszym przegrywaniu i zapisywaniu danych, ale w szczególny sposób kartą powinny zainteresować się osoby nagrywające wideo w rozdzielczości 4K. Tym bardziej, że na 128 GB da się już nagrać całkiem sporo materiału – około 50 minut wideo w 4K lub też ponad 16 godzin w Full HD.

Cena nowej karty to 200 dolarów, producent udziela na nią 10-letniej gwarancji.

0
Źródło: samsung.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.