Kolejnego Nexusa też przygotuje Huawei

Następca Nexusa 6P będzie bardzo wydajny, ale...

Co już wiemy na pewno? Na razie tylko to, że Nexus 6P to bardzo dobry, udany smartfon, który spotkał się z życzliwym przyjęciem zarówno ze strony mediów, jak i użytkowników. Nietuzinkowy wygląd, ciekawa konstrukcja z czytnikiem linii papilarnych umieszczonym na tylnej ściance, a także dobry ekran i wydajne podzespoły – ten smartfon naprawdę zasługuje na uwagę.

Reklama

Nic zatem dziwnego, że – jak donoszą chińskie media – Google zdecydowało, że również następca modelu 6P powstanie w kooperacji z firmą Huawei. Co ciekawe, już teraz szykuje się też niespodzianka: pojawiła się niepotwierdzona informacja, że ma się on opierać nie na układzie Kirin (czyli autorskim procesorze konstruowanym i produkowanym przez Huawei), ale na Snapdragonie 820 od firmy Qualcomm. Innych parametrów technicznych na razie nie znamy, ale wybór takiego procesora zdradza, że będzie to specyfikacja z najwyższej półki: 3 lub 4 GB pamięci RAM, mocny układ graficzny itd.

Nie wiemy też oficjalnie, kiedy pojawi się następca Nexusa 6P, ale w tym przypadku dość łatwo się tego domyślić. Najprawdopodobniej jego premiera zostanie powiązana z prezentacją nowej wersji systemu Android, oznaczonej obecnie literą N, czyli możemy się jej spodziewać w drugiej połowie 2016 roku (wrzesień-październik).