Lumia 950, 950XL i 550 już dostępne w Polsce

Ruszyła sprzedaż w Polsce pierwszych smartfonów Lumia działających pod kontrolą systemu Windows 10 Mobile. Jako pierwsi dokonali zakupu fani Microsoft Lumia podczas specjalnie dla nich zorganizowanego wydarzenia 27 listopada. Urządzenia Lumia 950, 950XL i 550 oraz dostępne do nich peryferia można kupić w sieciach operatorskich oraz sklepach sprzedawców niezależnych.

Sprzedaż została zainicjowana podczas wydarzenia dla uczestników programu Windows Insider. Pierwsze kilkadziesiąt smartfonów Lumia 950 i Lumia 950XL znalazło się w rękach osób, które przez ostatnich kilka miesięcy aktywnie uczestniczyło w programie budowanie nowego systemu Microsoft dla smartfonów.

Cieszę się, że sprzedaż nowych flagowców mogliśmy zacząć od specjalnego wydarzenia dla fanów naszych urządzeń. Rejestracja na event przerosła nasze oczekiwania. Zgłosiło się prawie 900 osób, którzy chcieli uczestniczyć w naszym spotkaniu. Rekordzista przyjechał aż z Zakopanego i to właśnie on jako pierwszy dokonał zakupu — powiedziała Alicja Rdzanek z polskiego oddziału Microsoft.

Dwa sztandarowe modele z Windows 10 Mobile: Lumia 950 XL oraz Lumia 950

Lumia 950XL posiada 5,7-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości Quad HD 2560 x 1440 oraz ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 810, 2 GHz. Z kolei Lumia 950 to propozycja dla użytkowników ceniących sobie moc w kompaktowej formie. Posiada nieco mniejszy 5,2-calowy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości i świetnym odwzorowaniu barw. Lumia 950 ma na pokładzie sześciordzeniowy procesor 1,8 GHz oraz 3GB pamięci RAM a także 32 GB pamięci masowej. Warto nadmienić ze Lumia 950 obsługuje także standard 4G LTE, a maksymalny czas rozmów wynosi sięga 18 godzin.

Amatorów fotografii z pewnością ucieszy fakt, że oba flagowce zostały wyposażone w świetne aparaty z matrycą o rozdzielczości 20 MP, optyką firmy Zeiss, optyczną stabilizacją obrazu oraz potrójną, naturalną lampą błyskową LED. Oba smartfony posiadają ponadto specjalne kamery współpracujące z interfejsem Windows Hello Beta, dzięki któremu dokonamy uwierzytelniania użytkownika za pomocą skanowania jego tęczówki. To bezpieczny i prawdziwie osobisty sposób na odblokowanie smartfonu Lumia 950 lub Lumia 950XL. Najnowsze modele telefonów Microsoft wykorzystują również szybkie ładowanie dzięki portowi USB-C. Już po 30-minutach bateria będzie naładowana do połowy. I wreszcie – zarówno Lumia 950 jak i Lumia 950XL obsługują tryb continuum.

Dzięki stacji dokującej Microsoft Dock użytkownik może podpiąć swój smartfon Lumia do telewizora, monitora lub rzutnika – i dokończyć rozpoczęte wcześniej zadania na pełnoekranowym systemie Windows 10 Mobile, z podpiętą klawiaturą i myszką. Korzystanie z aplikacji pakietu Office oraz Outlook na większym ekranie zoptymalizuje środowisko pracy i zwiększy jej efektywność. Pracując na smartfonach Lumia 950 czy Lumia 950XL będziemy mogli doświadczyć wygody godnej komputera. Najnowsze flagowce od Microsoft z powodzeniem wpisują się w trend, który możemy określić jako „pocket PC”, czyli nie tylko smartfony – ale już kieszonkowe komputery.

Ceny detaliczne

  • Microsoft Lumia 950: 2599 PLN
  • Microsoft Lumia 950XL: 2899 PLN
  • Stacja dokująca HD 500: 399 PLN

Lumia 550 – smartfon z LTE dostępny w grudniu tego roku

Jeszcze w tym roku w ofercie telefonów Windows pojawi się również budżetowy telefon z Windows 10. To Lumia 550, z czterordzeniowym procesorem Snapdragon 210 1,1 GHz oraz wyświetlaczem o przekątnej 4,7 cala i rozdzielczości HD. Będzie to jeden z najtańszych smartfonów obsługujących standard LTE pośród produktów z rodziny Lumia. W trybie czuwania jego bateria wystarczy na 28 dni.

Cena detaliczna Microsoft Lumia 550

: 549 PLN

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.