Magnetyczna „rękawiczka” pomoże śledzić palce w VR

Kontrola w grach będzie przebiegać bardziej intuicyjnie.

Różni niezależni producenci pracują nad innymi metodami sterowania w grach. Ostatnim wynalazkiem jest prototyp specjalnej rękawiczki opracowany przez naukowców z Oculus Research i University of Washington. Finexus to zbiór pięciu magnesów znajdujących się na wysokości paznokci oraz czujników śledzących ruch całej dłoni.

Technologia pozwala rozpoznawać w trójwymiarowej przestrzeni odległości między palcami co sprawia, że będzie można wykorzystać ten system w grach czy aplikacjach do wirtualnej rzeczywistości, w której wymagana jest precyzja działania. Co więcej Finexus w przeciwieństwie do kamer i alternatywnych czujników śledzących obecnie ruch gracza będzie działał nawet wówczas, gdy przesuniemy dłoń poza „pole widzenia” czujników.

Na razie Finexus wygląda dość niezgrabnie jednak pamiętajmy, że to dopiero prototyp. Oculus na razie nie chce zdradzać większych informacji. Jeśli jednak dalszy rozwój urządzenia będzie przebiegał równie obiecująco niewykluczone, że pewnego dnia właśnie takie magnetyczne rękawiczki będą dołączane do zestawu z Oculus Riftem.