Magnetyczna „rękawiczka” pomoże śledzić palce w VR

Każdy headset VR - czy to PlayStation VR, czy HTC Vive - posiada swój zestaw dedykowanych kontrolerów. Urządzenia te jednak w dalszym ciągu nie odzwierciedlają idealnie naszych dłoni, a takie doświadczenie znacznie zwiększyłoby immersję z przebywania w wirtualnym świecie.

Różni niezależni producenci pracują nad innymi metodami sterowania w grach. Ostatnim wynalazkiem jest prototyp specjalnej rękawiczki opracowany przez naukowców z Oculus Research i University of Washington. Finexus to zbiór pięciu magnesów znajdujących się na wysokości paznokci oraz czujników śledzących ruch całej dłoni.

Technologia pozwala rozpoznawać w trójwymiarowej przestrzeni odległości między palcami co sprawia, że będzie można wykorzystać ten system w grach czy aplikacjach do wirtualnej rzeczywistości, w której wymagana jest precyzja działania. Co więcej Finexus w przeciwieństwie do kamer i alternatywnych czujników śledzących obecnie ruch gracza będzie działał nawet wówczas, gdy przesuniemy dłoń poza „pole widzenia” czujników.

Na razie Finexus wygląda dość niezgrabnie jednak pamiętajmy, że to dopiero prototyp. Oculus na razie nie chce zdradzać większych informacji. Jeśli jednak dalszy rozwój urządzenia będzie przebiegał równie obiecująco niewykluczone, że pewnego dnia właśnie takie magnetyczne rękawiczki będą dołączane do zestawu z Oculus Riftem.

0
Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.