Migawki plików OneDrive’a powrócą!

Jedna z najciekawszych funkcji Windows 8.1 zniknęła wraz z premierą jego następcy. Microsoft wziął sobie jednak krytykę do serca, bo migawki plików wrócą, wraz z aktualizacją "Redstone" dla Windows 10.

Migawki plików to inteligentny mechanizm synchronizacji z OneDrivem, dzięki któremu z poziomu systemu widzieliśmy wszystkie nasze pliki i foldery, wraz z metatagami i miniaturami, mimo iż nie były one faktycznie w pamięci naszego urządzenia. Właściwe dane były pobierane tylko w razie potrzeby, a całość działała tak sprawnie, że mogliśmy mieć zsynchronizowane dziesiątki gigabajtów danych a zarazem mieć dużo wolnego miejsca na dysku. Teoretycznie, znając tego typu automatyczne mechanizmy, to nie powinno działać. Wedle Praw Murphy’ego, potrzebne w danej chwili dane nigdy nie powinny być zsynchronizowane, a te zbędne zagracać nasz dysk. Tymczasem, o dziwo, to działało. I działało bardzo dobrze. I, niestety, zniknęło w Windows 10.

Na szczęście Microsoft zmienia plany i przywróci ów mechanizm w Windows 10. Pojawi się on wraz z aktualizacją o nazwie tymczasowej „Redstone”, która ma być dostępna w przyszłym roku. Kiedy dokładnie? I jak dokładnie zostanie zaimplementowana? Tego, niestety, nie wiemy.

0
Źródło: Thurrott
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.