Nintendo patentuje nowy kontroler do gier

Co powiecie na pada, który jest równocześnie ekranem dotykowym?

Technologia Free Form Display pozwala uzyskać ekran o dowolnym kstałcie fot. Pcworld.com

Technologia Free Form Display pozwala uzyskać ekran o dowolnym kształcie fot. Pcworld.com

Do sieci przedostał się wniosek patentowy opisujący kontroler, który być może znajdzie się właśnie w zestawie z Nintendo NX. Urządzenie posiadałoby owalny kształt, a jego głównym walorem byłby wyświetlacz pokrywający cały przedni panel. Nintendo wykorzystałoby tu technologię Sharpa – Free Form Display, która pozwala zaprojektować ekran o dowolnym kształcie (fot. powyżej).

Na przednim panelu mają znajdować się dwie gałki analogowe, a u góry dwa przyciski fizyczne- reszta przycisków pojawiać się będzie w formie cyfrowej na ekranie w zależności od dostępnych w grze interakcji. Urządzenie posiadać też będzie wejście na kartę (patent nie podaje jednak o jaki rodzaj kart chodzi). Być może sam kontroler będzie funkcjonował także jako konsola przenośna, którą możemy zabrać z domu. Pada z wyświetlaczem Nintendo już próbowało w Wii U i specjalnej rewolucji to nie przyniosło. Kontroler zamieniający się w przenośną konsolę mógłby jednak przypaść do gustu graczom szukającym uniwersalnego urządzenia do elektronicznej rozrywki.

Pamiętajmy jednak, że to tylko wniosek patentowy. Nintendo wcale nie musi go wykorzystać w swoim projekcie. Więcej o Nintendo NX mamy dowiedzieć się w przyszłym roku.