Oto NAS z… dwoma systemami operacyjnymi

Firma Qnap Systems, zaprezentowała pierwsze i jedyne na rynku urządzenia Combo NAS wyposażone w dwa systemy operacyjne QTS & Android: TAS-168 oraz TAS-268. Obydwa systemy korzystają z tej samej przestrzeni dyskowej, co pozwala użytkownikom na jednoczesne korzystanie ze swoich danych zarówno za pośrednictwem QTS, jak i Androida.

„Qnap QTS-Android Combo NAS TAS-168/268 to niespotykane dotąd na rynku sieciowe magazyny danych, idealnie sprawdzające się jako narzędzia do backupu, przechowywania danych, zdalnego dostępu do plików oraz korzystania z najróżniejszych aplikacji Android. Użytkownicy mogą wygodnie oglądać wideo, uruchamiać aplikacje i zarządzać plikami za pośrednictwem podłączonego via HDMI ekranu – zamiast używać niewielkiego dotykowego wyświetlacza. Dzięki TAS-168/268 osobista chmura staje się naprawdę elastyczna i wygodna w obsłudze” – wyjaśnia Hanz Sung, product manager w firmie Qnap.

TAS-168/268 zapewnia również możliwość łatwego stworzenia bezpiecznej prywatnej chmury, pozbawionej wad popularnych publicznych platform cloud. Aplikacja myQnapcloud umożliwia korzystanie z wielu różnych usług zdalnego dostępu, co gwarantuje możliwość wygodnego korzystania z plików, zarządzania nimi i udostępniania ich z poziomu przeglądarki internetowej. Użytkownicy mogą też korzystać z plików zapisanych w pamięci TAS-168/268 za pośrednictwem aplikacji mobilnych Qnap – Qfile, Qphoto, Qmusic, Qvideo oraz Qmanager.

Specyfikacje nowych modeli:

  • TAS-168:1-zatokowa obudowa typu mini-tower NAS
  • TAS-268:2-zatokowa obudowa typu mini-tower NAS

Dwurdzeniowy procesor ARM v7 1.1GHz, 2GB DDR3 RAM; 3.5″ SATA 3Gbps HDD; 1 port USB 3.0; 4 porty USB 2.0; 1 port Gigabit LAN port; 1 wyjście HDMI

.

0
Źródło: Qnap
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.