Oto pierwszy na świecie telewizor ULED!

Marka Hisense znana jest na rynku przede wszystkim z tanich telewizorów 4K. Okazuje się, że producent niedawno zaprezentował pierwszy na świecie odbiornik telewizyjny w standardzie ULED (Ultra LED).

Postęp technologiczny sprawia, że nasze telewizory oferują coraz lepszy obraz, głębszą czerń oraz żywsze i bardziej nasycone kolory. Obecnie najlepszą jakość obrazu zapewniają odbiorniki w technologii OLED, lecz wciąż są one bardzo drogie i z tego też powodu mało popularne wśród użytkowników, którzy nadal preferują tańszą technologię LED.

Firma Hisense udowadnia, że wciąż jest miejsce na innowacje i wprowadza na rynek telewizor 65XT910, będący pierwszym na świecie odbiornikiem ULED (Ultra LED). Ponadto producent podkreśla, że nowa technologia oferuje taką samą jakość obrazu, co telewizory OLED, jednak za dużo niższą cenę.

Telewizor został wyposażony w technologię „quantum dot”, która oparta jest na czterech głównych cechach, mianowicie na wysokim, dynamicznym kontraście, pełnym tylnym podświetleniu z 240 strefami, technologii kwantowej kropki, a także tylnym skanowaniu obrazu, który dba o to by jego jakość byłą zawsze idealna.

65XT910 jest odbiornikiem 4K z technologią odświeżania 100 hZ. Produkt właśnie trafił do sprzedaży w dwóch wersjach 55-cali i 65-cali w cenie 2000 euro (około 8500 zł). Już niedługo pojawią się pierwsze testy, dzięki czemu będziemy mogli się przekonać, czy deklaracje producenta dotyczące jakości obrazu są faktycznie zbliżone do telewizorów OLED.

0
Źródło: wp
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.