Premiera nowego, polskiego systemu antyplagiatowego

Strona plagiat.pl funkcjonuje w sieci już od 2002 roku. Początkowo służył pomocą głównie studentom, dziś z jego Internetowego Systemu Antyplagiatowego korzysta ponad 190 uczelni i instytucji nie tylko w Polsce, ale także w Niemczech, Kolumbii, Mołdawii i Kazachstanie.

Rynek antyplagiatowy w Polsce mocno się rozwija. W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o premierze systemu Genuino, dziś o swoich nowościach opowiada Plagiat.pl. Już w przyszłym miesiącu platforma wdroży nowy algorytm – Hornet -, który pozwoli na sprawdzenie pracy w zaledwie kilka sekund. Co więcej algorytm jest nie tylko szybki, ale też bardzo dokładny i radzi sobie z takimi obejściami podobnych systemów jak np. „białe spacje” czy wstawianie znaków z obcych alfabetów. Rozwiązanie wykryje także synonimy i hiperonimy – zamiana słowa „pisarz” na „literat”, czy „miedź” na „metal w dalszym ciągu zaalarmuje system. Hornet wykrywa również podobieństwa w pracach napisanych w innym niż polski językach.

Z systemu mogą korzystać zarówno szkoły i instytucje jak i klienci indywidualni. W tym drugim przypadku wystarczy założyć konto użytkownika, skopiować swoją pracę do systemu, a ten obliczy koszt sprawdzenia potencjalnego plagiatu. Jeden token o wartości 6,10 zł pozwala sprawdzić pracę o objętości do 20 tys. znaków.

0
Źródło: PAP
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.