Przystawka do PlayStation VR zajmie sporo miejsca

Macie wolną przestrzeń pod telewizorem?

Przystawka, którą znajdziemy w zestawie z PlayStation VR – Processing Unit – zapewni konsoli dodatkową moc obliczeniową, by gry w wirtualnej rzeczywistości nie odbiegały znacząco od tych z „gołej” konsoli PS4. Dzięki temu urządzeniu osoby znajdujące się w tym samym pokoju będą mogły na ekranie telewizora oglądać akcję rozgrywającą się na wyświetlaczu PS VR.

Jeśli spodziewaliście się, że będzie to kostka wielkości standardowego adaptera, wiadomość przekazana przez dziennikarza Polygonu może Was zmartwić. Miał on już dostęp do finalnej wersji urządzenia i zauważył on, że PU swoją wielkością przypomina konsolę Nintendo Wii (44 x 215 x 157 mm). Redaktor otrzymał zakaz fotografowania sprzętu, ale znalazł na Twitterze VR Focus zdjęcie prezentujące „bardzo podobny zestaw”.

Swoją drogą według tego samego dziennikarza PlayStation VR na dzień dzisiejszy jest najwygodniejszym zestawem do wirtualnej rzeczywistości – wygodniejszym od dwóch największych konkurentów – Oculus Rifta i HTC Vive. Skoro testowane przez niego urządzenie było rzeczywiście finalną wersją, być może wkrótce Sony zdecyduje się podać konkretną datę premiery i cenę headsetu – ta jak zapowiedziano wcześniej będzie oscylować w okolicach wartości samej konsoli.