Samsung Galaxy A9 oficjalnie! Jest… ogromny

Samsung Galaxy A5 ma ekran o przekątnej 5,2 cala. Model A7 to już przekątna 5,5 cala. Teraz do drużyny A dołącza jednak jeszcze większy brat – A9 z 6-calowym wyświetlaczem.

6-calowy ekran Samsunga Galaxy A5 ma rozdzielczość Full HD i wykonany jest oczywiście w technologii Super AMOLED. Jest po prostu wielki – większy nawet od topowego Galaxy Note 5, wyposażonego w ekran o przekątnej 5,7 cala. A my przy okazji cieszymy się, że potwierdziły się nasze wcześniejsze, nieoficjalne doniesienia na temat tego telefonu.

Równocześnie nowy smartfon (phablet) Samsunga będzie wyjątkowo cienki (7,4 mm), lecz mimo to producent zmieścił w nim akumulator o pojemności 4000 mAh. W środku całkiem niezły procesor Snapdragon 652 wspomagany 3 GB pamięci RAM (plus 32 GB pamięci na dane). Niezłe są również oba aparaty: główny, umieszczony na tylnej ściance, ma matrycę o rozdzielczości 13 mln pikseli, natomiast przedni wyposażono w 8-milionowy sensor. I wszystko byłoby naprawdę pięknie, gdyby nie system operacyjny, z którym debiutuje model A9: Android w wersji 5.1.1. Oczywiście wolelibyśmy wersję 6.0.

W przyszłym miesiącu Samsung Galaxy A9 wchodzi do sprzedaży w Chinach, aczkolwiek na razie nie wiadomo jeszcze nic na temat jego ceny. Inne kraje? Tego również nie wiadomo, ale szanse, że A9 trafi na polski rynek, oceniamy na znaczne.

0
Źródło: sammobile.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.