Samsung Galaxy S7: 5 milionów sztuk na początek

O Samsungu Galaxy S7 wiemy już coraz więcej, ale... niektóre informacje są sprzeczne. Chociażby te, które wymieniają liczbę wersji nowego topowego smartfona koreańskiego producenta.

Raport, do którego dotarły koreańskie media, i na który powołuje się agencja Reuters, informuje, że Samsung planuje początkową produkcję około 5 milionów egzemplarzy modelu Galaxy S7. Skromne 5 milionów na dobry początek, a potem to już z górki…

Ale jest w tym raporcie coś mocno intrygującego – wynika z niego, że Samsung planuje zaprezentowanie jedynie DWÓCH wersji swojego topowego smartfona! Przypomnijmy, że wcześniejsze doniesienia mówiły o co najmniej CZTERECH wersjach, różniących się budową zewnętrzną (nie wnikamy w tym momencie w kwestię zastosowania innych podzespołów): mniejszego i większego Samsunga Galaxy S7 z płaskim ekranem oraz mniejszego i większego Samsunga Galaxy S7 z wygiętym ekranem (wersja Edge).

Tymczasem raport mówi o wprowadzeniu smartfona z płaskim ekranem o przekątnej 5,2 cala, czyli zapewne podstawowej wersji Samsunga Galaxy S7, oraz smartfona z wygiętym ekranem o przekątnej 5,5 cala (czyli wersji Edge). W ramach tych początkowych 5 milionów egzemplarzy wersja płaska obejmować będzie około 3,3 miliona sztuk, zaś wersja z ekranem wygiętym – około 1,6 miliona sztuk. Raport potwierdza również, że premiera Galaxy S7 powinna nastąpić w lutym 2016 roku.

Przedstawiciele firmy Samsung w żaden sposób nie skomentowali raportu, na który powołuje się Reuters, ale sprawa zapowiada się naprawdę ciekawie, tym bardziej, że obudowy do nowego modelu zdradzają, że większe wersje Galaxy S7 raczej ujrzą światło dzienne. Może zatem pojawią się, ale nie od razu?

0
Źródło: Reuters.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.