Samsung i Baidu angażują się w autonomiczne samochody

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że autonomiczne samochody to przyszłość – i to bliska – motoryzacji.

Na pewno nie mają co do tego wątpliwości koreański Samsung i chińska wyszukiwarka internetowa Baidu. W przypadku koreańskiego potentata pojawiła się oficjalna informacja, że firma utworzyła specjalny zespół badawczo-rozwojowy, który zajmować się będzie wyłącznie technologiami związanymi z samochodami autonomicznymi. Można tylko odnieść wrażenie, że całą sprawą Samsung powinien zainteresować się już wcześniej – w tym momencie koreańskie firmy samochodowe, takie jak Hyundai, informują bowiem, że samodzielnie opracowały własny sprzęt (procesory, czujniki) do tworzenia samochodów autonomicznych. Podobnie największy konkurent Samsunga na rynku smartfonów, czyli firma Apple, już od dłuższego czasu zajmuje się tym tematem.

Nieco od innej strony do tematu podchodzi chiński technologiczny gigant, właściciel jedynie słusznie obowiązującej przeglądarki Baidu. Jak podaje Wall Street Journal, Baidu stworzyło właśnie pierwszy chiński w pełni autonomiczny samochód, który w czasie testów na drogach szybkiego ruchu wokół Pekinu osiągnął prędkość 100 km/godz. Prototypowe samochody Baidu oparte są na modelach BMW z serii 3 i jak na razie nie pojawiła się informacja, by miały one wchodzić do seryjnej produkcji i sprzedaży. Taki jest jednak oczywiście – bliższy lub dalszy – cel tych testów.

0
Źródło: theverge.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.