Smartfon z baterią o pojemności 10 000 mAh już w przedsprzedaży

10-15 dni na jednym ładowaniu!

Jeśli możecie machnąć ręką na szybki procesor czy wyświetlacz Full HD w smartfonie, a jedynym priorytetem w przypadku doboru urządzenia jest jego pojemny akumulator to warto przyjrzeć się z bliżej modelowi Oukitel K10000.

Wyobraźcie sobie, że przy normalnym użytkowaniu Wasz smarton wytrzyma 10-15 dni na jednym ładowaniu. Niemożliwe? A jednak. Oukitel K10000 posiada także funkcję powerbanku zatem bez problemu podładuje Wasze mobilne gadżety – może naładować trzy iPhony 6S Plus, a i tak pozostanie mu jeszcze 10% energii. A co z szybkością ładowania? Takiego potwora nie naładujemy co prawda w kilkanaście minut, ale 3,5 godziny również nie brzmią strasznie, jeśli weźmiemy pod uwagę, że do prądu będziemy go podłączać co kilkanaście dni.

Pozostała specyfikacja nie jest już zachęcająca, ale nie można mieć wszystkiego… Telefon oferuje 5,5-calowy wyświetlacz HD, czterordzeniowy procesor MediaTek MT6735 1,0 GHz, 2 GB RAM-u, 16 GB pamięci wewnętrznej, dwie kamery (8 MP i 2 MP), łączność LTE oraz miejsce na drugą kartę pamięci. Całość pracuje pod kontrolą Androida 5.1 i – co zaskakujące – waży zaledwie 184 g, zatem mniej niż Asus ZenFone 6 czy Galaxy K Zoom (200 g).

Smartfon jest już dostępny w przedsprzedaży w cenie 199 dolarów. Jego późniejsza cena (premiera planowana jest na styczeń) ma oscylować w okolicach 239 dolarów.