W przeciągu 5 lat smartfony całkowicie znikną z rynku!

Analitycy z firmy Ericsson wyjęli szklaną kulę i...

Firma Ericsson przepytała ok. 100 tysięcy osób, z 40 krajów z całego Świata pod kątem tego, czego oczekują, jeśli chodzi o rozwój technologii mobilnych. Oto najczęściej powtarzane życzenia i prognozy:

Najpopularniejsze obecnie urządzenia mobilne, w tym smartfony i tablety znikną do 2021 roku. Dzisiejsze, nawet te najbardziej topowe modele smartfonów i tabletów są nieporęczne i wymagają częstego ładowania. Ludzie, jak się okazuje, nie chcą ładować swoich telefonów codziennie.

31% konsumentów chciałoby, aby przekątna ekranu w ich urządzeniu mobilnym była pomiędzy 7, a 8 cali. Z kolei dla 78% konsumentów znaczne zmniejszenie zapotrzebowania na energię jest kluczowym warunkiem, jeśli chodzi o nowy sprzęt mobilny.

W swoich prognozach na przyszłość respondenci wymieniali takie technologie, jak interfejsy głosowe, sztuczną inteligencję, rzeczywistość rozszerzoną i wirtualną.

50% badanych jest przekonana, że miejsce przenośnych ekranów zajmą małe urządzenia, które staną się naszymi osobistymi asystentami głosowymi i wspomagając się chmura i sztuczną inteligencją będą się starać ułatwić nam życie jeszcze bardziej, niż potrafią to dzisiejsze smartfony. Aż 73% ankietowanych widzi w takim rozwiązaniu świetne narzędzie do wyszukiwania informacji, 44% ankietowanych twierdzi również, że sztuczna inteligencja doskonale poradzi wcieli się w nauczycieli przyszłości, a 29% dodaje, że dobrym pomysłem byłoby zamienić lekarzy pierwszego kontaktu na AI.

Raport firmy Ericsson zdradza również, że konsumenci wykazują ogromne zainteresowanie zarówno rozszerzoną, jak i wirtualną rzeczywistością. Ankietowani twierdzili, że w ciągu kilku najbliższych lat hełmy VR i okulary AR staną się fundamentem przemysłu rozrywkowego.

A z czego Wy chcielibyście korzystać w 2021 roku?

Cały raport dostępny jest tutaj: http://www.ericsson.com/res/docs/2015/consumerlab/ericsson-consumerlab-10-hot-consumer-trends-2016-report.pdf